Звільнили Ігоря Слісаренка

Журналіст і ведучий 5-го каналу Ігор Слісаренко написав заяву про звільнення за власним бажанням. Він заявляє, що його змусили зробити це.

Ігор Слісаренко
УНІАН
Ігор Слісаренко стверджує, що його змусили звільнитися за оприлюднення інформації про вартість навчання дітей президента.
Керівництво 5-го каналу змусило написати заяву про звільнення за власним бажанням журналіста та ведучого Ігоря Слісаренка. 

"Я написав заяву на прохання менеджменту каналу, озвучене шеф-редактором Олександром Народецьким, – повідомив "Телекритиці" Ігор Слісаренко. – Він наголосив, що це не його рішення, а всього менеджменту каналу. Рішення наступне: попросити мене написати заяву про звільнення за власним бажанням. Що я і зробив у суботу. Перед тим були розбірки щодо оприлюдненої в ефірі мого фінального випуску об 11.00 інформації про дочок президента".

Необхідність звільнятися Ігорю Слісаренку пояснили тим, що він "втратив довіру з боку менеджменту”. Шеф-редактор каналу заявив, що йому телефонували з погрозами з агенції УНІАН. 

Ігор Слісаренко працював на "5 каналі" з квітня 2004 року, де впродовж трьох з половиною років був незмінним ведучим новин. 

Натомість шеф-редактор 5-го каналу Олександр Народецький стверджує, що рішення Ігоря Слісаренка написати заяву про звільнення за власним бажанням не пов’язане з оприлюдненою ведучим інформацією про вартість навчання у школі, куди ходять діти Віктора Ющенка.

На запитання "Чи правда, що звільнення Слісаренка пов’язане з оприлюдненням інформації про дочок Президента?" пан Народецький відповів: "Ні, неправда. Він написав заяву про звільнення за власним бажанням, я її підписав".

Заперечив свою причетність до звільнення Слісаренка і Секретаріат президента. Про це в коментарі "Українській правді" заявила керівник головного інформаційного управління секретаріату президента Лариса Мудрак. "Жодних дзвінків від Секретаріату президента на 5 канал не було", – сказала Мудрак.

Провідні політики України не забарилися зреагувати на звільнення авторитетного журналіста. Так, депутат БЮТ Андрій Шевченко зауважив, що для того, аби встановити, чи було справедливим звільнення, потрібно встановити, наскільки матеріал відповідав засадам редакційної політики. У своєму коментарі молодий політик наголошував на корпоративній складовій конфлікту.

Натомість кандидат у народні депутати від Соцпартії Василь Цушко закликав чиновників секретаріату президента припинити практику використання телефонного права і тиску на журналістів. 

"Так звана "команда президента", що сьогодні фактично керує країною із секретаріату, дозволяє собі чинити тиск на "четверту владу" і вказувати телеканалам, які саме сюжети можна, а які не можна випускати в ефір", - цитує слова Цушка прес-служба Соціалістичної партії. 

У відкритому листі до президента Цушко закликав його "дати власну оцінку та ініціювати притягнення до відповідальності осіб, причетних до здійснення тиску на журналіста 5 каналу, припинити всі спроби секретаріату президента втрутитись в роботу ЗМІ". 

Своєю чергою, кандидат в народні депутати від Партії регіонів Ганна Герман назвала звільнення Слісаренка "брутальною розправою з журналістом, який дозволив собі сказати правду про те, скільки президентське подружжя платить за навчання своїх дітей в елітній школі". 

Вона закликала усіх, "кому не байдужа перспектива вільної преси в Україні, негайно зібратися на збори і виробити чіткий і ефективний план захисту журналістів".

Після звільнення Слісаренко, за його власним зізнанням, має намір зайнятись викладанням і науковою діяльністю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: