Україні можуть заборонити продавати шампанське і коньяк

Делегація ЄС в Києві озвучила свою позицію відносно використання українськими компаніями європейських географічних назв в маркіровці своєї продукції.

ЄС наполягає на припиненні використання Україною захищених географічних назв таких як шампанське, коньяк і камамбер, пропонуючи узяти приклад з Іспанії.

Свого часу ця країна перейменувала своє шампанське, і стала називати його словом CAVA, повідомляє газета "Дело".

В ході п'ятнадцятого раунду переговорів із створення зони вільної торгівлі, що проходить цього тижня в Києві, делегація Євросоюзу озвучила свою позицію відносно використання українськими компаніями європейських географічних назв в маркіровці своєї продукції.

"Вам доведеться відмовитися від них" - сказав керівник підрозділу Генерального департаменту з питань торгівлі Європейської комісії, керівник переговорної групи від Європейської комісії із створення зони вільної торгівлі Філіп Куіссон.

Всього існує близько 3000 таких захищених географічних назв, з яких українськими компаніями використовується півтора десятки. В основному вони поширені в харчопромі - шампанське, токай, херес, коньяк, назви сирів фета, рокфор. Це питання стало одним з найскладніших на переговорах із створення ЗВТ.

Філіп Куіссон відмітив, що проблема з назвами виникала і у інших країн і усі вони благополучно вирішили. При цьому вони привів приклад Іспанії, яка також активно експлуатувала слово шампанське, і була вимушена відмовитися від нього. "Але вони адаптувалися і стали називати таке вино CAVA. І цей продукт став успішнішим і відомішим ніж той, який раніше вони називали шампанське". Для України теж є широкі можливості по розвитку" – сказав він.

Ряд українських виробників вже почали замінювати в найменуванні продукції слова шампанське на ігристе вино. Зокрема це було пов'язано з проблемами на експортних ринках, наприклад в Прибалтиці.

Проблеми географічних назв використовуваних в Україні вже дискутувалися, коли країна вступала до СОТ. Тоді Україна продовжила право використати ці назви для внутрішнього ринку і на ринках країн-не членів СОТ.

Читайте також:

Шампанське з 180-річною витримкою буде продано на аукціоні

Вино й шампанське подорожчають на третину

У Франції винайшли "антикризове" шампанське

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: