Українське м'ясо витісняє імпорт

Українці перейшли на м'ясо вітчизняного виробництва. У поточному році імпорт свинини та птиці скоротився на 50%.

Збільшення виробництва м'яса, яке спостерігається у 2011 році, призвело до скорочення імпорту свинини та птиці на 50% та до стрімкого зростання експорту даних видів м'яса. Про це повідомили у прес-службі асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

Головною причиною таких змін стало наближення ціни на вітчизняне м'ясо до рівня цін в основних країнах-експортерах, вважають експерти УКАБ. Так, за даними асоціації у першому кварталі 2011 року було експортовано 16,8 тис. тонн всіх видів м'яса, тоді як за аналогічний період 2010 року - лише 11,8 тис. тонн. У тому числі експорт свинини становив 4,34 тис. тонн, тоді як у першому кварталі 2010 року було вивезено лише 4 тонн свинини.

"Зважаючи на темпи торгівлі, можна говорити про суттєве зменшення від'ємного торгівельного сальдо по м'ясопродуктах у 2011 році, хоча умови виробництва для сільгосптоваровиробників залишаються дуже складними, оскільки при зростанні цін на корми залишаються порівняно низькі ціни на м'ясо", - зазначають в УКАБ.

За таких умов ефективно господарювати зможуть лише вертикально інтегровані аграрні холдинги, частка яких в загальному виробництві м'яса продовжує зростати і на сьогодні становить понад 35% від загального виробництва м'яса (в основному за рахунок агрохолдингів, що спеціалізуються на птиці), вважають в асоціації.

Відповідно до результатів дослідження УКАБ, у першу десятку найбільших тваринницьких холдингів входять виробники м'яса птиці та свинини, при цьому рентабельність вирощування свинини в холдингах складала 23% тоді як у типових сільгосппідприємствах 12%. Щодо виробництва м'яса птиці на забій, то в холдингах продуктивність вища у 2,5 разу, а виробнича собівартість на 32% нижча, ніж у решти підприємств.

Читайте також:

Азаров: завдяки "Харківським угодам" українці їдять дешевий хліб та м'ясо

Уряд пообіцяв стабілізувати ціни на м'ясо

Найдорожчі продукти світу: картопля за 500 євро і м'ясо корів, яких натирають саке

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: