Українські банки відмовляються міняти рублі на гривні

У Севастополі банківські відділення відмовляються міняти рублі на гривні, щоб не зазнати збитків через нестабільний курс російської валюти.

Російські туристи, що знаходяться на відпочинку в Криму, зазнають труднощів з обміном рублів на гривні. Через нестабільність курсу відділення українських банків відмовляються приймати російську валюту.

Так, у відділення севастопольських банків прийшли директиви з Києва, що забороняють приймати російську валюту через коливання рубля на валютному ринку, повідомили виданню "РІА Новини" в одному з банків Севастополя.

"У директиві чітко вказано: не приймати російські рублі до особливого розпорядження, а по телефону керівництво заявляє, що через різкі коливання російської валюти банк може втратити гроші при купівлі-продажі, саме тому не встановлений чіткий курс рубля, він міняється майже кожну годину", - відмітили у банку.

Крім того, у відділеннях комерційних банків росіян направляють на міські ринки, де можна без проблем поміняти валюту, але по заниженому курсу.

Пізніше кореспондент інформагентства побував у відділеннях декількох українських банків в центрі Сімферополя, пропонуючи обміняти 100 тисяч рублів.

"Обміняємо хоч мільйон", - сказала касир "Укрсоцбанку".

Кримські відділення цього банку купують російську валюту по курсу 2,55 гривні за 10 рублів - це на одну копійку дешевше за курс купівлі, встановлений "Ощадбанком".

Готовність обміняти рублі виразили також касири банків "Райффайзен" і "Фінанси і кредит", які приймають рублі по курсу 2,66 гривні.

Представник ялтинського відділення "Першого українського міжнародного банку" (ПУМБ) повідомила, що банк готовий обміняти 100 тисяч рублів на гривні, хоча попросила уточнити у касирів, чи є в касі потрібна сума в гривнях. За словами співрозмовниці агентства, ялтинське відділення ПУМБ приймає рублі по курсу 2,5 гривні за 10 рублів.

Вигідніший курс пропонує ялтинське відділення української дочки "Ощадбанку": представник відділення повідомив, що вони готові обміняти рублі по курсу 2,65.

Немає проблем з обміном рублів і в Києві. У обмінних пунктах в центрі столиці російські рублі можна обміняти по курсу 2,55- 2,62 гривні за 10 рублів.

Офіційний курс, встановлений Нацбанком України на 11 серпня, складає 2,7198 гривні за 10 рублів. Згідно інформації, розміщеної на сайті найбільшого на Україні "Ощадбанку", курс купівлі встановлений на рівні 2,56 гривні за 10 рублів, продажі - 2,75 гривні. Курс "Укрексімбанку" складає 2,6 гривні і 2,73 гривні відповідно.

Нагадаємо, погіршення ситуації на світових фондових ринках і падіння цін на нафту нижче 100 дол. згубним чином позначилися на курсі рубля. У результаті, 9 серпня, російська валюта за лічені хвилини поступилася долару на 90 копійок.

Читайте також:

У Росії обвалився курс рубля

Нацбанк хоче надати рублю особливий статус в Україні

Путін: Україна буде розраховуватись з Росією рублями

Українців закликали не брати кредити в російських рублях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: