Фрейд винайшов психоаналіз, щоб звільнитися від кокаїну

Історик медицини Говард Маркел вважає, що у народженні психоаналізу величезну роль зіграла залежність молодого Зігмунда Фрейда від кокаїну.

Зігмунд Фрейд
Зігмунд Фрейд
В Європі та Америці зараз активно обговорюється книга історика медицина Говарда Маркела "Анатомія залежності", в якій розповідається про погані звички молодого Зігмунда Фрейда.

Зокрема, Маркел стверджує, що саме пристрасть Фрейда до кокаїну могла стати причиною появи психоаналізу.

Погана звичка Фрейда - відомий факт. Він сам написав про неї в нарисі "Про коку".

"Мені потрібний мішок кокаїну. Пережиті муки, найчастіше, вище людських сил", - так писав Фрейд в 1895 році, за рік до того, як він відмовився від наркотику.

Історик Маркел у своїй книзі визнає, що Фрейд припинив зловживати кокаїном в 1896 році. Але, на думку вченого, кока зіграла більш важливу роль в народженні психоаналізу, ніж досі вважалося.

На підтвердження своїх слів він наводить дві причини. "Перша: експерименти з наркотиком передували розробці методу, який потім використовувався віденським лікарем в його дисципліни, - ставити самого себе в центр спостереження. "Персонаж" Фрейд вперше з'явився в працях про властивості кокаїну, відкриваючи, таким чином, дорогу тому, чим вчений займався згодом", - пише італійська газета La Stampa.

"Друга причина: необхідність звільнитися від залежності могла підштовхнути Зігмунда до жорсткішого ритму повсякденного життя, який він встановив для себе саме в 1896 році. Іншими словами, не прагнення займатися психоаналізом змусило його відмовитися від кокаїну, а необхідність звільнитися від наркозалежності зіграла основну роль в досягненні ним професійних результатів", - переказує видання трактування Маркела.

Цікаво, що молодий Фрейд розхвалював властивості кокаїну в лікуванні несерйозних епізодів тривоги і депресії і навіть рекомендував його для терапії при залежності від інших наркотичних речовин. Але в якийсь момент він отямився, усвідомивши, наскільки наркотик шкодить ясності розуму, і зайнявся справою свого життя: створенням психоаналізу.

Читайте також:

Сестра Ніцше зробила його "батьком фашизму"

Створено першу вакцину від наркозалежності

Історики розкрили секрет перемог Гітлера

Христофор Колумб виявився сином короля Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: