Літак на сонячній енергії протримався у повітрі цілу добу

Не витративши ні грама пального сонцеліт Solar Impulse провів у повітрі 24 години. В акумуляторних батареях залишилося енергії ще на три години польоту.

Solar Impulse
AFP
Solar Impulse провів у повітрі 24 години
Успішно завершився перший цілодобовий політ літака на сонячних батареях Solar Impulse ("Сонячний імпульс"). Апарат, який не витрачає ні грама палива, протримався у повітрі 24 години.

Вранці у четвер, 8 липня, літак приземлився на аеродромі біля швейцарського місті Паєрн, звідки вилетів напередодні. Під час польоту за штурвалом сонцельота перебував досвідчений пілот Андре Бошберг, а з землі його підтримувала і страхувала команда інженерів-конструкторів.

Весь світловий день літак заряджав акумулятори енергією, виробленою сонячними батареями, перебуваючи на висоті більше 8 кілометрів. Потім він опустився нижче і, використовуючи накопичену енергію, зміг протриматися в повітрі наступні 12 годин.

Нічний політ проходив на висоті півтора кілометра. За словами ініціатора проекту Бертрана Пікара, було навіть перевершено той результат, на який розраховували дослідники: в акумуляторних батареях залишилося енергії ще на три години польоту.

Середня швидкість польоту становила 40 кілометрів на годину.

Сонцеліт Solar Impulse розробляли сім років, вартість проекту перевищила 80 мільйонів євро. Створений конструктором Бертраном Пікаром та Андре Боршбергом літак був вперше представлений публіці наприкінці червня 2009 року.

Розмах крил Solar Impulse становить 63,4 метра, вага - всього 1,6 тонни. На ньому розташовані близько 12 тисяч фотогальванічних елементів, які забезпечують сонячною енергією чотири електромотора потужністю 10 кінських сил.

Перший тривалий політ апарату на сонячній енергії відбувся 7 квітня. Тоді Solar Impulse вдалося провести в повітрі приблизно 75 хвилин.

А в 2012 році Solar Impulse має обігнути всю земну кулю. Планується здійснити переліт через Атлантичний океан і безпосадочні перельоти через континенти.

Читайте також:

Перший у світі літак на сонячній енергії відправився у нічний політ

У Швейцарії вперше піднявся в повітря літак на сонячних батареях

Створено найбільшу у світі яхту на сонячних батареях

В Іспанії запрацювала найбільша у світі сонячна електростанція

ВідеоПерший у світі літак на сонячній енергії відправився у нічний політ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: