Науковий прорив: штучні 3D-органи скоро замінять донорські

Вченим вдалося створити штучну 3D-нирку. Вони планують пустити виробництво штучних органів на ковеєр.

Американські вчені зробили прорив у регенеративній медицині, створивши штучну 3D-нирку. Нове відкриття може позбавити від необхідності використовувати донорські органи у майбутньому.

У ході дослідження експерти з Центру регенеративної медицини Каліфорнії розробили новий метод створення нирки. За допомогою спеціального сканера моделюється 3D-зображення нирки пацієнта, яку необхідно замінити. Потім з хворої нирки береться зразок тканин, розміром менше поштової марки. Далі йде комп'ютеризований процес створення нового органу. Отриманий образ завантажують у тривимірний принтер. Туди ж поміщають невеликий зразок тканини органу.

Запущенний пристрій пошарово відтворює структуру заданого органу, створюючи практично точну його копію, включаючи судини. Даний процес займає від шести до семи годин. Далі відбувається "друк" нового органу.

Згідно зі статистикою, 90% пацієнтів, які стоять у черзі на пересадку, становлять люди, які очікують нирку. За допомогою новітнього винаходу вчені зможуть допомогти тисячам людей, створюючи здорові нирки, як на конвеєрі.

"Брак донорських органів обернувся на справжню медичну кризу. Людський організм старішає, і заміну органам, які вже виснажилися, складно знайти. Створення штучної нирки дуже великий крок вперед для медицини", - коментує розробку Ентоні Атала, експерт регенеративного біоцентра.

Читайте також:

Розкрито секрет давньокитайського антиракового зілля

Хірурги вперше провели успішну операцію з пересадки бронха

Землю чекає найстрашніше вимирання в історії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: