Панда вперше народила потомство з замороженої сперми

Китайським вченим вдалося успішно запліднити замороженою спермою самку панди і отримати здорове потомство. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У Китаї велика панда вперше народила дитинча зачате за допомогою замороженої сперми.

 Учені по всьому світу намагалися запліднити чорно-білих гігантів замороженою спермою, проте до цього року експерименти виявлялися невдалими. Перше унікальне потомство з'явилося на світ в сичуаньському дослідницькому центрі "Волун".

Самку Ю Ю, запліднили в березні спермою від самця Ло Ло, що пролежала декілька років в холодильнику. Вказати точний термін зберігання, дослідник відмовився.

Вагітність Ю Ю виявили в червні. Маля стало третім дитинчам для 11−річної самки. Поки у нього немає імені. Китайський телеканал CCTV розповсюдив матеріал, в якому щаслива мати вилизує свого крихітного нащадка.

Ветеринари із США і Китаю доводиться часто вдаватися до штучного запліднення панд, оскільки у цих тварин дуже низький рівень народжуваності. Наприклад, в 2006 році лише в Китаї народилися 34 панди з пробірки; 30 особин вижили.

Американські біологи упевнені, що успіх їх китайських колег допоможе зберегти панд, які знаходяться на межі вимирання. Всього на планеті мешкають близько 1,6 тис. великих панд, при цьому більшість — у провінції Сичуань в спеціальних закладах. Близько 20 особин живуть за межами Китаю.

 

Читайте також:

У зоопарку Таїланду показали народження панди

Двійко панденят показали в японському містечку

У Китаї померла найстарша панда

Панди в небезпеці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: