Повітряна куля NASA побила рекорд за тривалістю польоту

Гігантська куля у формі гарбуза курсувала в стратосфері довкола Антарктиди.

Повітряна куля, запущена з дослідницькими цілями американським космічним агентством NASA, вже встановила рекорд за тривалістю польоту більше 42 днів. Він буде приземлений фахівцями в кінці цього місяця.

Гігантська куля у формі гарбуза курсувала в стратосфері довкола Антарктиди. Попередній рекорд складав майже 42 дні і був встановлений в 2005 році, повідомляє Nature.com. Як заявив керівник програми по запуску повітряних куль в центрі космічних польотів у Вірджінії Девід Пірс, це був чудовий політ, а експеримент довів, що така форма дослідження є перспективною.

Повітряні кулі використовуються вже давно дослідниками для вивчення зірок, атмосфери і рівня радіації. Проте слабким місцем цієї форми дослідження є те, що експерименти обмежувалися декількома днями або тижнями, потім повітряні кулі починають пропускати гелій, яким вони заповнені, і опускаються до Землі. Метою учених є здійснення 100-денного польоту.

Кулі NASA зроблені з якнайтоншої плівки таким чином, що вони завдяки жорстким ребрам можуть протистояти температурним коливанням. Вони літають на висоті, недоступній іншим видам літальних апаратів. За повітряними кулями такого типа велике майбутнє, вважають учені. На таких кулях можна розміщувати астрономічні телескопи масою більше тонни, призначені для вивчення еволюції зірок. Крім того, на них покладаються надії у вивченні різних областей спектру. Їх розглядають як дешеву альтернативу ракетам і супутникам, що запускаються з дослідницькими цілями.

Нинішня куля, яка побила рекорд, була в три рази більша попередньої, відзначив Девід Пірс. Вона була запущена 28 грудня минулого року з шельфового льодовика Роса. На ньому вчені розмістили камери, радіоапаратуру і різні вимірювальні датчики.

Ця куля не прагнутиме встановити 100-денний рекорд, його планується приземлити вже в кінці цього місяця, оскільки він відхилився від курсу.

Проте влітку експеримент буде продовжений. Зокрема, така повітряна куля буде запущена з Швеції в червні. До 2010 року учені планують довести політ до 100 днів, а кулі будуть ще більші. Загальна вартість запуску повітряної кулі складає приблизно 1 мільйон доларів, і в порівнянні з десятками мільйонів доларів, необхідними для запуску супутника, - це невелика ціна.

Читайте також:
У комети, яка наближається до Землі, відірвався хвіст
Іран пояснив, навіщо йому супутник
У NASA створили пилосос для місячного пилу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: