У Саудівській Аравії знайшли спільного предка людини і мартишки

Виявилося, що біологічний поділ мартишкових та людиноподібних мавп стався на кілька мільйонів років пізніше, ніж вважалося досі.

Американські дослідники знайшли у Саудівській Аравії череп раніше невідомої тварини, яка жила на Землі приблизно 29 мільйонів років тому і могла бути спільним предком сучасних мартишок і людиноподібних мавп, в тому числі людей.

Знахідка вчених допомогла уточнити час ключової розвилки в еволюції приматів. Як виявилося, біологічний поділ мартишкових та людиноподібних мавп стався на кілька мільйонів років пізніше, ніж вважалося досі. За даними палеонтологів, це сталося в середньому олігоцені (35-30 млн років тому).

Вчені з Мічиганського університету, які зробили відкриття, назвали доісторичну істоту Saadanius hijazensis. За словами керівника групи, доктора наук Вільяма Сандерса це була "екстраординарна знахідка".

"Saadanius близький до тієї групи, яка з часом привела до нас. Якби ми знали що-небудь про час і про умови, в яких жила ця тварина, ми, ймовірно, могли б зрозуміти, що послужило поштовхом для змін, які призвели до еволюції людиноподібних мавп і людини", - зазначив Сандерс.

Знайдений скам'янілий череп має особливості, характерні як для нинішніх мартишкових, так і для людиноподібних мавп, і - зокрема - людини. За ступенем розвитку зубів і за характером іклів вчені визначили, що череп належав дорослому самцеві. Він мав середні для приматів розміри тіла і важив 15-20 кг.

Saadanius був зовні схожий на сучасну мавпу з роду капуцинів рід капуцинів, але трохи більший за розміром - як гіббон.

Для лазіння по деревах ці тварини, ймовірно, користувалися всіма чотирма кінцівками. А бажаючи відпочити, вважають вчені, вони, схоже, просто лягали на гілки дерев, а не сідали на землю.

Читайте також:

У Сибіру виявили новий вид людей

Найдивовижніші біологічні відкриття XXI ст.: "скромний фалос" і мочалка-кілер

Російський вчений знайшов "останки інопланетян" на місці падіння Тунгуського метеориту

"Остання ланка в еволюції людини" виявилася лемуром

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: