У секретному бункері в Альпах заховано "цифровий геном"

Науковці заховали в капсулі "Швейцарського Форт-Ноксу" ключ для прочитання застарілих цифрових форматів.

Європейські дослідники заховали в секретному бункері у швейцарських Альпах "цифровий геном", який дозволить майбутнім поколінням прочитати дані, створені для вже не існуючої техніки.

Про цифровий еквіваленті "генетичного коду" різних форматів даних науковці мріяли не один рік, оскільки апаратне і програмне забезпечення змінюється з космічною швидкістю. З розвитком високих технологій тривалість життя людини збільшується, а форматів даних - навпаки, скорочується: CD і DVD живуть близько 20 років, формати файлів - 5-7 років, а обладнання - і того менше. Щорічно один лише Євросоюз втрачає цінної інформації на три мільярди євро.

При цьому на кожну людину припадає вже близько 100 Гб цифрових даних (еквівалент 24 товстих книг) - від святкових фотографій до медичних карт. Це трильйон компакт-дисків для всього людства.

Капсула часу захована за лабіринтом тунелів і п'ятьма зонами безпеки поблизу схилів шикарного гірськолижного курорту Гштаад.

Сховище відомо як Швейцарський Форт-Нокс: контейнер, що зберігає ключ для прочитання застарілих цифрових форматів, буде замкнутий на найближчі чверть століття за дверима, які важать три з половиною тонни і досить міцні, щоб витримати ядерну атаку.

"Записники Ейнштейна можна зняти з полиці і прочитати будь-якої миті. Відмотайте 50 років вперед, і виявиться, що в основному люди зберігають роботи Стівена Хокінга виключно в цифрових форматах, до яких у більшості немає доступу. Я навіть свою дисертацію не можу прочитати, тому що, коли я її готував, цифрові формати були зовсім іншими", - зізнався співробітник Британської бібліотеки Адам Фарквхар, один з двох архіваріусів, яким доручено нагляд за капсулою

Капсула часу - це кульмінація чотирирічного проекту "Планети", який спирається на досвід 16 європейських бібліотек, архівів і науково-дослідних інститутів. Вартість робіт перевищила 15 мільйонів євро.

Читайте також:

Російські вчені впритул наблизились до створення літаючих тарілок

Розсекречено таємний бункер Кім Чен Іра з підземним аеродромом

Американці шукають скарби нацистів у Мертвих горах

Творці MP3 представили новий формат цифрової музики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: