В Італії вчені виявили рештки Караваджо

Група італійських вчених повідомила про те, що їй вдалося виявити рештки відомого художника Мікеланджело да Караваджо.

Італійські вчені оголосили, що виявили рештки, які з 85-відсотковою вірогідністю належать видатному живописцю Караваджо.

Офіційна заява була зроблена в Равенні на прес-конференції, присвяченій підсумкам дослідження, які цілий рік проводили співробітники чотирьох італійських інститутів. В її ході журналістам показали і виявлені кістки.

Учасники проекту ексгумували рештки на цвинтарі церкви в Порто Ерколе, прибережному тосканському містечку, де, як вважається, помер Караваджо. Після проведення тестів ДНК і радіовуглецевого аналізу вони виявили єдиний комплект кісток, який міг бути рештками художника. Зокрема, кістки належали чоловікові, який помер у віці від 37 до 45 років (Караваджо помер у 39). Крім того, рештки "підійшли" за зростом (близько 170 сантиметрів) і приблизною датою смерті (близько 1610 року).

Антрополог Джорджо Группіоні розповів, що встановити істину зі 100-відсотковою ймовірністю не вдасться через те, що з часом ДНК руйнується, а з моменту смерті Караваджо минуло 400 років.

Також дослідники висловили припущення щодо причин смерті Караваджо. На їхню думку художник, ослаблений сифілісом, помер від сонячного удару. Втім, за допомогою аналізу рештків довести дану версію неможливо, уточнили вчені.

Нагадаємо, Мікеланджело Мерізі Караваджо вважається одним з найбільших живописців бароко і великим майстром світлотіні. Він прожив життя авантюриста і помер у бігах, коли переховувався від переслідування.

Читайте також:

На Місяці виявилося у 100 разів більше води, ніж вважалося раніше

У Голландії представили найбільший радіотелескоп в світі

В австралійській пустелі приземлилася космічна капсула

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: