Вчені вивели рослини, які виявляють вибухівку

Вчені синтезували особливі протеїни, які дозволяють рослинам визначати вибухівку: листя змінюють колір.

Вчені навчили рослини реагувати на вибухівку - вони синтезували особливі протеїни, які будуть призводити до зміни кольору листя при наявності в приміщенні певних хімічних речовин. Наприклад, при установці цих рослин на пропускному пункті аеропорту вони визначать терориста з "поясом шахіда": їх листя побіліють.

Справа в тому, що протеїни-рецептори реагують на зовнішню загрозу, випускаючи певні хімічні речовини, звані терпеноїди. Вони знижують товщину кутикули - плівки, що покриває епідерміс листя, в результаті чого і змінюється їх колір. Тому команда вчених з Університету Колорадо (США) на чолі з біологом Джуном Медфордом разом з фахівцями з Пентагону вирішила навчити рослини сприймати вибухові речовини як подібного роду загрозу.

Біологи розробили комп'ютерну програму, яка буде впливати на природний захисний механізм рослин, щоб він реагував на вибухові речовини в повітрі та ґрунті. Модифіковані рецептори були введені в клітини рослин для розпізнання вибухових речовин. У результаті, заявила професор Медфорд, рослини виробили ще більш тонкий нюх на вибухівку, ніж собаки.

Ці навички можна прищепити будь-яким рослинам. Крім того, така рослина може розпізнавати декілька видів небезпечних речовин. Його можна підключити до сигнальної системи для передачі повідомлень, наприклад, на супутник.

Нещодавно група професора Медфорда отримала трирічний грант на суму 7,9 млн доларів від Агентства США по скороченню загроз обороні. Звіт про дослідження опублікований в журналі PLoS ONE.

Читайте також:

Науковці встановлять атомні електростанції-субмарини на дні моря

Продано першу турпутівку на політ навколо Місяця

Астрономи уточнили: "другого Сонця" на небі в найближчі 100 000 років не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: