Акції російських опозиціонерів: майже дві сотні затриманих

Учасники "Стратегії 31" в Росії знову провели мітинги на захист права на збори і демонстрації. Затримано близько 160 опозиціонерів. Цього разу їх підтримали українці.

У вівторок, 31 серпня, російські опозиційні сили провели акції на захист 31-ї статті Конституції РФ, в якій йдеться про право проводити збори, мітинги і демонстрації.

Мітинги в Москві та Санкт-Петербурзі не були санкціоновані владою, тому міліція намагалася розігнати мітингувальників. У Москві на Тріумфальній площі в результаті були заарештовані близько 70 учасників акції "Стратегії 31", серед яких і організатори "Маршу незгодних": представник руху "Лівий фронт" Костянтин Косякін, голова виконкому "Іншої Росії" Едуард Лімонов, співголова руху "Солідарність" Борис Нємцов та його активісти Роман Доброхотов та Ілля Яшин.

Міліція розганяла мітинг доволі жорстко, кореспонденти з місця подій повідомляли про закривавлених мітингувальників.

У Санкт-Петербурзі були затримані 90 опозиціонерів. Акції на підтримку 31-ї статті Конституції пройшли також в Єкатеринбурзі, Томську, Краснодарі. У цих містах вони були санкціонованими, але нечисленними - від 20 до 100 осіб. Порушень громадського порядку не зафіксовано.

Крім того біля російського посольства в Києві провели акцію солідарності з росіянами. Міліція затримала двох його організаторів після того, як вони розгорнули колючий дріт, щоб алегорично продемонструвати обмеження свободи мирних зібрань в Росії.

До маршів "незгодних" в Москві цього разу також приєдналися російські гей-активісти.

На акції протесту вже є перша реакція з-за кордону. Чотири депутати Європарламенту, які побували на акції опозиції в Москві, розкритикували російську владу за жорсткі дії по відношенню до її учасників.

Напередодні в інтерв'ю російський прем'єр Володимир Путін фактично схвалив дії міліції, яка силою розганяє ці несанкціоновані акції. "Вони хочуть щось сказати. Критикувати владу. Ось у Лондоні визначили місце. Де не можна, б'ють дубиною по голові. Не можна? Прийшов? Отримай, тебе отоварити. І ніхто не обурюється!", - заявив прем'єр.

Читайте також:

Путін стримав слово: російських опозиціонерів "отоварили дубиною" як ніколи

Лідерів російської опозиції судитимуть за мітинги

Посольство РФ в Києві оточили колючим дротом

Під час акції протесту в Петербурзі міліція затримала 90 опозиціонерів

Євродепутати критикують російську владу за жорстокість до опозиціонерів

На акції опозиції в Москві знову пролилася кров: 70 затриманих

У Москві затримали лідерів опозиції

 Опозиція та геї вийдуть на "Акцію-31", попри слова Путіна про дубину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: