Ангелу Меркель намагалися завербувати спецслужби "штазі"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель розповіла про своє життя в колишній Німецькій демократичній республіці.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель зізналася, що її намагалися завербувати спецслужби колишньої НДР (Німецької демократичної республіки). Проте вербування зірвалося і Меркель вдалося відхилити неприємну пропозицію співробітників "штазі".

В інтерв'ю телеканалу ARD канцлер розповіла, що розмова із співробітником міністерства держбезпеки сталася в період, коли вона влаштовувалася на роботу в Технічний університет в місті Ільменау. Проте, за словами Меркель, вона відповіла відмовою.

"У нашій сім'ї ми обговорювали питання про те, що слід відповісти у разі можливого вербування. Тому я сказала, що не підходжу для такої роботи, оскільки не умію тримати язика за зубами", - пояснила Меркель.

Вона також розповіла про те, що іноді замислювалася про втечу на захід. У 1986 році Меркель відвідала свою двоюрідну сестру, що проживала в Гамбурзі, проте не скористалася цією можливістю. За словами чинного канцлера, тоді її зупиняли дуже тісні зв'язки з рідними і близькими. Втеча могла стати кроком, який обернувся би втратою звичного оточення.

Меркель народилася в Гамбурзі в 1954 році. Незабаром після цього її батько - лютеранський священик - перевіз сім'ю в місто Темплін в колишній НДР, де отримав парафію. Меркель закінчила фізичний факультет Лейпцігського університету, а пізніше захистила докторську дисертацію.

Політичні опоненти канцлера стверджували, що тоді без зв'язків зі спецслужбами неможливо було зробити наукову кар'єру. У зв'язку з цим німецькі інформагентства відзначають, що жодних документів, які могли підтвердити подібні підозри, виявлено не було.

Читайте також:

Обама вважає, що Освенцим звільнив його дядько та армія США

Чехословаччина планувала вихід до Адріатичного моря через тунель

Ватикан розсекретив змову Адольфа Гітлера

Меркель ледь не потрапила під ракетний обстріл в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: