Бенедикт XVI освятив собор Саграда Фамілія

Понтифік Бенедикт XVI, у рамках візиту до Іспанії, окропив святою водою вівтар недобудованого собору Святого Сімейства, після чого храм офіційно був оголошений готовим до щоденних богослужінь.

Папа римський Бенедикт XVI у рамках візиту до Іспанії 7 листопада провів обряд освячення недобудованого собору Святого Сімейства (Саграда Фамілія).

Під час церемонії в відомій будівлі Барселони були присутні близько 6,5 тисяч осіб. У їхній присутності понтифік окропив святою водою вівтар, після чого храм офіційно був оголошений готовим до щоденних богослужінь.

Собор, спроектований великим каталонським архітектором Антоніо Гауді, почали будувати в 1882 році. Однак грандіозний проект він закінчити не встиг, тому що в результаті ДТП в 1926 році помер.

У 1930-х роках майстерня архітектора була зруйнована, проект подальшого будівництва був загублений. В даний час церкву добудовують інші архітектори, проте їхня робота викликає велике невдоволення серед іспанської громадськості.

На думку багатьох місцевих мистецтвознавців та художників, сучасні архітектори, що продовжують роботу над будівництвом собору, тільки псують те, що встиг створити Гауді, а їхні плани не узгоджуються з його концепцією.

У зв'язку з цим в Іспанії вже звучали заклики зупинити будівництво, залишивши храм в тому вигляді, в якому він знаходиться зараз.

Якщо плани, згідно з якими Саграда Фамілія буде завершено до 2026 року, здійсняться, то храм стане найвищим у світі: висота його центрального шпиля складе 170 метрів.

Читайте також:

Київському патріархату заборонили будувати церкву у Криму

Новозбудовані київські храми віддають Московському патріархату

Католицька церква вперше в історії визнала дитяче порно злочином

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: