Болгарію та Румунію знов не пустили до Шенгену

Проти участі Румунії та Болгарії в Шенгенській угоді виступили Нідерланди та Фінляндія, оскільки країни так і не виконали необхідні для вступу в Шенген вимоги по боротьбі з корупцією.

Глави МВС країн-членів Євросоюзу не схвалили вступ Болгарії та Румунії до Шенгенської зони.

За словами міністра внутрішніх справ Польщі Єжи Міллер, проти участі Румунії та Болгарії в Шенгенській угоді виступили Нідерланди та Фінляндія, оскільки країни так і не виконали необхідні для вступу в Шенген вимоги по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

"Обіцянки були порушені", - заявив глава МВС Польщі.

Для вступу в Шенгенську зону Румунія і Болгарія повинні заручитися підтримкою всіх 22 країн ЄС, які беруть участь у Шенгенській угоді.

Спочатку обидві країни розраховували стати учасниками Шенгенської угоди ще в березні 2011 року, однак Нідерланди, Німеччина та Франція заблокували тоді це рішення, зажадавши від Бухареста та Софії великих зусиль у боротьбі з корупцією.

Пізніше Франція і Німеччина запропонували компромісний варіант: спочатку включити в Шенген повітряні та морські кордони Болгарії та Румунії, а потім сухопутні, але Нідерланди не пішли на компроміс.

Нагадаємо, в червні Європарламент проголосував за вступ Болгарії та Румунії до Шенгену без подальших зволікань. Однак на засіданні міністрів внутрішніх справ країн - членів ЄС було прийнято рішення про відстрочення приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони.

Раніше болгарські ЗМІ висловили думку, що міністр у справах імміграції Нідерландів Герд Леерс, який виступив проти приєднання Болгарії до Шенгенської, зони  мстить за те, що колись його образили в цій країні.

Читайте також:

Брюссель забере у шенгенських країн повноваження вводити контроль на кордонах

Польща спростила для українців процедуру отримання візи

Євросоюз посилить правила Шенгену

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: