ФСБ розкрила таємниці скарбів нацистського спецназу "Вервольф"

У Росії вийшла книга із розсекреченими архівами, які стосуються дій загону "Вервольф", скарбів нацистів і місцезнаходження легендарної Янтарної кімнати.

ФСБ Росії вперше розкрила для широкого загалу архівні матеріали спецслужб, що стосуються елітних фашистських загонів "Вервольф" ("Перевертні"), які досі перебували під грифом "цілком таємно".

Розсекречені матеріали розповідають про таємні об'єкти "Вервольфу" - гітлерівського спецназу, про пошук захованих там скарбів нацистів і про секретні бункери Кенігсберга (сучасний Калінінград).

Також у книгах розкриваються деякі факти, пов'язані з пошуками втраченої Янтарної кімнати.

Автором книг - "Секретні об'єкти "Вервольфу" і "Секретні бункери Кенігсберга" - виступив радник Національного антитерористичного комітету Андрій Пржездомський.

"Німецькі спецслужби не проґавили можливості використати завчасно створені таємні споруди "Вервольфу" для розміщення в них не тільки коштів для диверсійної боротьби, але і "культурного надбання рейху" - награбованих у СРСР і країнах Європи художніх цінностей, рідкісних книг і манускриптів, експонатів численних музеїв, цінних наукових приладів, документів, архівів та усіляких раритетів", - розповів Пржездомський в інтерв'ю "Російській газеті".

"Розрахунок на те, що нацизм "відродиться з попелу" спонукав гітлерівців надійно ховати свої скарби і сподіватися на те, що настане день, коли їх витягнуть з таємних сховищ. День цей так і не настав, а значна частина творів мистецтва та інших цінностей так і не була виявлена", - зауважив він.

Пржездомський визнав, що, хоча у книгах міститься чимало матеріалів, які тривалі роки були недоступні навіть для професійних істориків, навіть сьогодні залишаються речі, які зберігаються "за сімома замками". "Спецслужби всіх країн світу не люблять розкривати свої таємниці", - зазначив він.

Автор книг також розповів про свою версію місцезнаходження Янтарної кімнати – яка була створена в XVIII столітті, а під час війни опинилася в руках у фашистів і потім безслідно зникла.

"Я вважаю, що численні художні цінності і, можливо, Янтарна кімната (та сама, справжня!), знаходяться на території Калінінградської області, а точніше, в межах міста Калінінграда. Для такої впевненості у мене є деякі підстави. Власне кажучи, обґрунтуванням цього служать факти та обставини, викладені в обох книгах. Природно, читачеві судити, наскільки мої аргументи і наведені факти переконливі", - пояснив Пржездомський.

Читайте також:

У Німеччині розкрили істинні плани Гітлера щодо нападу на СРСР

Американці шукають скарби нацистів у Мертвих горах

Розвідка розсекретила наказ Гітлера про знищення українців

У Вінниці відкриють ставку Гітлера для туристів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: