Іран в таємниці від ООН створює нову ядерну зброю

МАГАТЕ стурбовані існуванням в Ірані негласної діяльності, у тому числі "пов'язаної з розробкою ядерних боєзарядів для ракет".

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) при ООН висловлює "велику заклопотаність" тим, що Іран таємно працює над компонентами для своєї військової ядерної програми.

У доповіді гендиректора МАГАТЕ, направленого членам Ради керуючих агентства, виражається наростаюча тривога з приводу існування в Ірані негласної діяльності, у тому числі "пов'язаної з розробкою ядерних боєзарядів для ракет".

При цьому МАГАТЕ посилається на отримані розвідслужбами ряду країн "всеосяжні і ті, що заслуговують на довіру" докази, того, що Тегеран таємно розробляє ядерну зброю.

У доповіді повідомляється, що Іран готується розпочати роботи зі збагачення урану на новому майданчику - в підземному бункері біля міста Кум в 150 кілометрах від Тегерана.

З лютого 2007 року Іран виготовив 4,5 тонн урану, збагаченого до 5 відсотків, повідомляє МАГАТЕ.

Крім цього, на експериментальній установці проводилися роботи зі збагачення урану до 20 відсотків, загальний обсяг якого досяг до кінця серпня 320,5 кілограмів.

Щоб виготовити атомну бомбу, необхідний радіоактивний ізотоп урану-235 із збагаченням 90%. Вважається, що на даний момент Іран не має необхідних для цього технологій.

Керівництво ісламської республіки категорично заперечує всі звинувачення в розробці атомної зброї.

Тегеран приховував проведення робіт зі збагачення урану протягом 18 років.

Рада Безпеки ООН вимагає від Ірану припинити процес збагачення урану і розробки в ядерній сфері до тієї пори, поки не буде достеменно встановлено мирний характер цієї діяльності.

Читайте також:

Іран подав на Росію до суду за зрив постачань С-300

МАГАТЕ: Сирія таємно будувала атомний реактор

Радбез ООН займеться секретним ядерним об’єктом в Сирії

Євросоюз натякнув Ірану, що перевірки ядерних об’єктів – не його справа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: