Китайці створили "дешевого вбивцю" МіГ-29 на основі російських двигунів

Китай на основі реактивних двигунів з Росії розробив винищувачі FC-1, які стали прямим конкурентом російських МіГ-29. Інтереси виробників військових літаків зіткнулися в Єгипті.

МіГ-29
AFP
МіГ-29
Російські авіабудівники були змушені визнати, що на світовому ринку зброї у них з'явився новий серйозний конкурент - Китай.

Глава авіакомпанії "Сухой" Михайло Погосян виступив проти підписання нового великого контракту на постачання російських реактивних двигунів РД-93, якими оснащуються китайсько-пакистанські винищувачі FC-1. Він вважає, що FC-1 є прямим конкурентом російських МіГ-29.

Цього разу інтереси російських і китайських виробників військових літаків зіткнулися в Єгипті. Росія веде переговори про постачання великої партії МіГ-29 в цю країну. Але єгипетська сторона паралельно почала переговори з виробниками FC-1.

"FC-1 значно поступається МіГ-29 за характеристиками, але він дешевший - близько 10 млн доларів проти 35 млн доларів", - зазначили джерела в оборонно-промисловому комплексі РФ.

У березні цього року західна преса повідомила, що уряд Єгипту почав переговори з Пакистаном про спільне виробництво китайських винищувачів. За даними журналістів, Єгипет також має намір закуповувати ці літаки для своїх ВПС.

У зв'язку з цим в Росії вирішили не укладати новий контракт на постачання в Китай 100 реактивних двигунів РД-93 для китайсько-пакистанських винищувачів FC-1. Про те, що він не підписаний, заявили джерела.

За їхніми словами, підписання фактично заблокував Михайло Погосян, який направив листа до Федеральної служби з військово-технічної співпраці і "Рособоронекспорта", де піднімається питання про те, що FC-1 є конкурентом МіГ-29 на деяких зарубіжних ринках.

Сам Погосян заявив: "Я не проти реекспорту окремих технологій, але це має бути погоджено з виробниками фінальної продукції, щоб реекспорт не завдавав їм шкоди".

Виконавцем контракту вартістю 238 млн доларів на постачання 100 двигунів РД-93 у Китай, укладеного у 2005 році, є Московське машинобудівне підприємство імені Чернишова.

Також було підписано рамкову угоду на постачання 500 таких двигунів. При цьому Пекін висловлював готовність придбати до 1000 моторів, якщо вони будуть модернізовані зі збільшенням тяги. У цьому випадку загальна вартість контракту становитиме 3,75 млрд доларів. Наприкінці 2009 року повідомлялося, що контракт на постачання в Китай наступних 100 двигунів РД-93 планується підписати до травня 2010 року.

Читайте також:

Китай скопіював російський винищувач Су-33 на основі купленого в України прототипу

Китайці "в піку" Росії та США розробили власний винищувач п'ятого покоління

"Антонов" змагатиметься із Boeing за 50 млрд доларів Пентагону

У Росії злякалися військового орбітального літака США і вирішили готувати відповідь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: