Круїзи до Північного полюса б'ють рекорди популярності

Атомоход "50 років Перемоги" вже втретє у цьому році здійснює круїзний рейс в Арктику: наплив бажаючих не вщухає.

У четвер, 5 серпня, з Мурманська до Північного полюса відправився атомний теплохід "50 років Перемоги". На його борту не тільки члени екіпажу, але й більше сотні туристів. Це вже третій у цьому році круїзний рейс атомохода в Арктику.

Зараз на полюсі спостерігається справжній туристичний бум, розповів знаменитий мандрівник, учений і директор Музею Арктики і Антарктики Віктор Боярський.

Перші арктичні круїзи з'явилися в 1990 році. Тоді туристів до серця Північного полюса доставляв Атомохід "Росія". У сезон проводяться від двох до п'яти рейсів. Круїзи до Північного полюса на криголамах здійснюються тільки навесні і влітку, коли в Арктиці світло, і не надто холодно.

Вже кілька років Віктор Боярський допомагає туристам "підкорити" Північний полюс. Часто в експедиції з ним відправляються багаті і впливові персони. Учасниками його подорожей були принц Монако Альберт і відомий олігарх Віктор Вексельберг. А наступного року до експедиції планує приєднатися англійський принц Гаррі.

Однак, за словами Боярського, сильна половина людства не кращим чином переносить важкі умови Арктики. Набагато витривалішими на практиці виявляються жінки.

"У 1995 році з нами в експедиції були дві жінки - американка і японка. Так ось, вони пройшли маршрут анітрохи не гірше, а багато в чому навіть краще за деяких молодих чоловіків", - розповів Боярський.

Але варто визнати, що всім похід до Арктики дається нелегко. "Коли мінус 35 вважається тут найкомфортнішою температурою, то й розплакатися не соромно", - підтвердив бувалий полярник.

Через аномальну спеку багато мешканців Росії та України зараз просто мріють про Північний полюс – адже вдома температура вище 40 градусів триматиметься щонайменше до середини серпня.

Читайте також:

Москва задихається від смогу: чадного газу в повітрі утричі більше норми

НАСА: середня температура Землі та океану побила всі рекорди

Криза погнала українців в Антарктиду на заробітки

До Бразилії прийшли найсильніші за десять років снігопади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: