Мільярдери США об'єдналися проти Обами для "захоплення демократії"

Барак Обама викликав невдоволення багатьох найзаможніших американців і вони активно включилися в нинішні проміжні вибори США.

Найбагатші американські виборці, стан яких обчислюється мільярдами доларів, активно включилися в нинішні проміжні вибори США з метою реваншу Республіканської партії в сенаті, свідчать дані про фінансування передвиборної кампанії.

Вибори в США, які відбудуться 2 листопада, аналітики називають референдумом довіри до президента Барака Обами, оскільки протистояння між демократами і республіканцями йде на всіх рівнях - від битви за федеральний сенат до губернаторства і контролю місцевих законодавчих органів багатьох штатів.

Майже половина з списку 400 найбагатших американців за версією журналу Forbes, фінансує проміжні і губернаторські вибори.

Неурядова організація "Центр відповідної політики" повідомила, що п'ятеро з шести найбільших фінансових спонсорів кампанії підтримують республіканців (за даними за третій квартал). Обама викликав невдоволення багатьох найзаможніших американців, оскільки має намір посилити податкове навантаження на тих, чий річний дохід перевищує 250 тисяч доларів.

Найбільш діяльними лобістами виборчої кампанії ЗМІ називають братів Коч, які вважаються головними спонсорами радикально-консервативного руху "Чаювання".

Вони вже вклали близько 45 мільйонів доларів на нинішню виборчу кампанію, за даними журналу Forbes. Прихильники консервативних підходів створили пул мільярдерів, до якого недавно приєднався відомий девелопер і шоумен Дональд Трамп.

Лівий фланг прихильників президента Барака Обами очолив відомий філантроп і фінансист Джордж Сорос. Днями він офіційно заявив, що інвестував один мільйон доларів на некомерційний проект Media Matters. який розгорнув кампанію, що закликає інвесторів не розміщувати свою рекламу на телеканалі Fox News.

Телеканал Fox вважається виразником консервативних поглядів американського суспільства, а його коментатор Глен Бек став лідером найбільш радикального крила консерваторів руху "Чаювання", який налякав інтелектуальні еліти.

Виступаючи нещодавно в стінах Колумбійського університету Сорос підтримав економічний курс Обами, давши зрозуміти, що хотів би бачити ще більш радикальні кроки аж до націоналізації банків, а не викупу їх знецінених активів, як це було зроблено.

Джордж Сорос і фінансовий гуру, третій за розміром капіталу в світі Уоррен Баффет вважають справедливим підвищення "податку на багатих".

Мер Нью-Йорка медійний магнат Майкл Блумберг також продемонстрував свою політичну позицію на виборах федерального масштабу. Він висловив побоювання у зв'язку з активністю "Чаювання", чисельність якого "росте як гриби після дощу" і заявив, що буде підтримувати тих кандидатів, які тяжіють до центру і здатні до компромісу.

У листопаді 2009 року Блумберг встановив світовий рекорд по фінансуванню кампанії за рахунок особистих коштів, витративши 101 млн доларів і додавши ще мільйон на новорічні бонуси для свого виборчого штабу.

Проте екс-президент і гендиректор аукціонної компанії eBay, член Республіканської партії мільярдерка Мег Уїтмен, яка бореться за пост губернатора Каліфорнії, вже підняла фінансову планку на нову висоту в історії американських виборів. Вона витратила 140 мільйонів доларів з особистого бюджету.

Барак Обама, який розсилає листи до своїх прихильників із закликом вкласти хоч по три долари на фонд виборів, назвав політичну активність мільярдерів "захопленням нашої демократії".

Витрати на нинішній виборчий цикл США вдвічі перевищують обсяги фінансування попередньої кампанії 2006 року, повідомила незалежна аналітична група, що вивчає зв'язок між політикою і капіталом, "Центр відповідної політики".

Читайте також:

Ядерна безпека США протягом декількох місяців була під загрозою

Барака Обаму зобразили у вигляді терориста-смертника, гомосексуаліста і бандита

В Обаму жбурнули книжкою, а на його виступі з'явився голий чоловік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: