Долі в'язнів Гуантанамо знову вирішуватимуть військові суди

Президент США дозволив повернути справи в'язнів Гуантанамо до військових судів, чим продовжив існування спецв'язниці ще на деякий строк.

Президент США Барак Обама затвердив закінчення мораторію на проведення військових судів над в'язнями Гуантанамо.

Рішення Обами означає, що військова в'язниця, яку він неодноразово обіцяв закрити, проіснує ще якийсь час.

Разом з тим, у заяві американського президента йдеться, що він як і раніше залишається прихильником цивільного суду над передбачуваними терористами і закриття в'язниці на базі Гуантанамо.

Першою справою, розгляд якої продовжиться у військовому суді після скасування мораторію, стане, імовірно, справа Абд аль-Рахіма аль-Наширі, якого підозрюють у організації вибуху американського есмінця "Коул" у єменському порту. У результаті теракту, здійсненого у жовтні 2000 року, загинули 17 американських моряків.

Нагадаємо, мораторій на початок нових процесів у справах ув'язнених Гуантанамо у військових судах був введений в січні 2009 року. Тоді ж Обама підписав указ про закриття в'язниці на американській базі.

Це рішення, однак, зустріло шалений опір у Конгресі, під тиском якого Білий дім змушений був неодноразово відкладати закриття в'язниці.

Противники закриття військової в'язниці вказують, що після її ліквідації доведеться перевезти на територію США безліч небезпечних злочинців (у Гуантанамо утримується більше 200 ув'язнених), що небажано. Крім того, розгляд їхніх справ у федеральних судах США включає дотримання всіх норм американського правосуддя, тому багато хто з ув'язнених військової в'язниці можуть опинитися на волі через нестачу доказів.

Перший процес над в'язнем Гуантанамо у цивільному суді на території США почався в червні 2009 року.

Читайте також:

У Гуантанамо розпочався суд над наймолодшим ув'язненим

Британія виплатить компенсації колишнім в'язням Гуантанамо

Лідером "Аль-Каїди" в Ємені став колишній в'язень Гуантанамо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: