Обама вважає, що альтернативи США поки немає

Президент США заявив, що "складно уявити, щоб у наступні кілька десятиліть якась інша держава змогла б зрівнятися по частині ступеня впливу на події на міжнародній арені".

США в найближчі десятиліття збережуть за собою статус наймогутнішої світової держави. З таким прогнозом виступив в опублікованому в понеділок інтерв'ю вашингтонським політичному тижневику "Національний журнал" Президент США Барак Обама.

При цьому, оцінюючи нинішній розклад сил у світовій політиці, Обама виділив "країни, що розвиваються, такі, як Китай і Індія - що мають величезний потенціал і початківці користуватися своєю вагою на міжнародній арені".

Тим не менш, США все ще є "наймогутнішою країною на планеті", вважає "господар" Білого дому. З його точки зору, світове співтовариство, не дивлячись на часту критику на адресу Вашингтона, щоразу покладає основні надії на США, як тільки стикається з якою-небудь серйозною проблемою, будь то ситуація в Судані або надання допомоги після катастрофічного землетрусу на Гаїті.

"Складно уявити собі, щоб у наступні кілька десятиліть якась інша держава змогла б зрівнятися з нами по частині ступеня впливу на події на міжнародній арені та готовності взяти на себе відповідальність за події в світі", - переконаний Обама.

На його думку, "Китай, як швидко б він не розвивався, поки що витрачає на оборону лише малу частину" від суми відповідних витрат США. Крім того, в КНР "700 мільйонів осіб все ще живуть у крайній бідності", і Пекін змушений витрачати на виправлення цієї ситуації значні кошти, додав голова американської адміністрації.

Як вважає Обама, незважаючи навіть на глибоку економічну кризу і удари по репутації, яким США піддалися на міжнародній арені в останні роки, "світ як і раніше дивиться на нас як на лідерів". "Це означає, що ми досі можемо впливати" на міжнародні події таким чином, який дозволяє не "тільки зміцнювати глобальні мир і безпеку для наших дітей і онуків, а й залучати до себе таланти з усього світу", - стверджував американський лідер.

Своїм "найважливішим завданням" він назвав запобігання потрапляння зброї масового знищення до рук терористів. Як друге за важливістю завдання Обама охарактеризував знищення терористичних мереж, перш за все, в Афганістані і Пакистані.

Читайте також:

США будують військову супербазу в Тихому океані, щоб стримати зростаючу міць Китаю

Мільярдери США об'єдналися проти Обами для "захоплення демократії"

Ядерна безпека США протягом декількох місяців була під загрозою

Барака Обаму зобразили у вигляді терориста-смертника, гомосексуаліста і бандита

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: