Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Ісландії прокидається один з найбільш небезпечних вулканів - Катла. Коли саме станеться виверження, вчені не можуть сказати точно.

Поруч з найбільшим ісландським вулканом Катла значно зросла сейсмічна активність. За останні дні вчені зафіксували декілька невеликих землетрусів. Підземні поштовхи досягли магнітуди 3.0.

"Це один з найбільш небезпечних вулканів, тому ми пильно стежимо за ним. Землетруси поруч з Катла трапляються регулярно, однак досить незвично, що зараз серії маленьких землетрусів стаються практично раз в десять хвилин", - розповів Палл Ейнарссон з Університету Ісландії.

Зазначимо, що науковці поки що не вміють передбачати точний час виверження вулканів, проте відомо, що землетруси можуть передувати вулканічній активності.

У 2010 році виверження вулкана Ейяфьятлайокудль, який значно менший за вулкан Катла, на кілька діб паралізувало авіасполучення в усій Європі через хмари вулканічного попелу.

Катла вивергається раз на 80 років, при цьому останній раз він прокидався в 1918 році. Востаннє в Ісландії вивергався вулкан Грімсвотн. Його виверження почалося 21 травня 2011 і тривало близько тижня.

Читайте також:

В Ісландії прокинулися одразу два вулкани

Названо найнебезпечніші вулкани, які незабаром вивергатимуться

Вулкан Етна прокинувся вже в 12-й раз з початку року

Над "живим вулканом" в Ісландії з'явилося північне сяйво. ФОТО

Залиште свій коментар

Вибір редакції