Промова Мєдвєдєва казахською мовою викликала фурор в Інтернеті

Дмитро Мєдвєдєв виголосив промову казахською мовою, у якій привітав президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

В Інтернеті з'явився відеозапис, на якій президент РФ Дмитро Мєдвєдєв вітає президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва казахською мовою.

Відбулася ця подія 6 липня. Одночасно в цей день в Астані відзначався день міста. На честь цих подій російський лідер виголосив промову казахською мовою, провівши фурор не тільки серед присутніх на заході гостей, але тепер і серед інтернет-користувачів. За останні дні ролик подивилися більше 50 тисяч осіб.

Тоді ж президент Росії Дмитро Мєдвєдєв на своїй сторінці в системі мікроблогів Twitter привітав президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва з ювілеєм казахською мовою. "Сьогодні 70 років великим одному Росії Нурсултану Назарбаєву. З днем народження!"- Написав президент РФ 6 липня. Далі в повідомленні йде текст казахською мовою. У продовженні Мєдвєдєв розшифрував привітання: "Для тих, хто не зрозумів, це "вітаю вас з ювілеєм "казахською".

Вітання рідною мовою були зустрінуті в Казахстані украй тепло, про що говорять слова подяки з боку самого Назарбаєва в недавньому інтерв'ю "Російській газеті": "У липні цього року Дмитро Анатолійович на Дні нашої столиці - Астани початок свого виступу вимовив казахською мовою. Який приголомшливий ефект це справило на всіх казахстанців! З якою вдячністю люди слухали словами його щирі вітання нашої молодої столиці, нашому народу!"

Керівництво обох країн - Росії і Казахстану - високо оцінює двосторонні відносини. В інтерв'ю Нурсултан Назарбаєв назвав їх "еталоном інтеграції на пострадянському просторі". "Казахстанці дуже дорожать взаєморозумінням, теплими добросусідськими відносинами, що історично склалися між нашими країнами і народами. Ми в Казахстані бажаємо Росії, всім росіянам миру, добра і процвітання", - додав на закінчення казахський лідер.

Варто відзначити, що президент Мєдвєдєв відводить іноземним мовам особливу роль і високо оцінює їх знання. "Вивчення іноземної мови - це дійсно якась сходинка в освіті будь-якої людини, якою б мовою він не вчив - російська, англійська, французька. Саме по собі це визначає його культурний вигляд", - заявив президент під час відвідування Далянського інституту іноземних мов у Китаї у вересні 2010 року.

Крім того, Мєдвєдєв сам нерідко користується рідною мовою свого співрозмовника, щоб привернути його до себе. Так він заслужив похвалу прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, з яким зустрівся у лютому 2010 року в Москві. Після переговорів ізраїльський політик зазначив, що "іврит президента Мєдвєдєва краще мого російського".

Такими ж люб'язностями обмінявся Мєдвєдєв з президентом Ізраїлю Шимоном Пересом при зустрічі в серпні 2009 року. Мєдвєдєв, завершуючи протокольну частину зустрічі, подякував Пересу на івриті: "Тода раба" ("Велике спасибі"). На що Перес, уродженець Західної Білорусії, відповів: "Якщо ви почали говорити на івриті, то мені доведеться говорити російською", - заявив Перес.

Крім того, обидва російські президента - і колишній, і нинішній добре говорять англійською. Причому Володимир Путін всім відомий поліглот - він говорить і німецькою, і татарською.

Також є ролик, де Путін вимовляє фразу українською. Це тим більше дивно, оскільки Путін є давнім лобістом російської мови в Україні.

В опублікованому ролику колишній російський президент Володимир Путін вимовляє дуже "українське" питання - "Ти що, з глузду з'їхав?", і тут же переводить - "Ты что, с ума сошел?".

Читайте також:

Мєдвєдєв вирішив на зло Японії об'їхати всі Курили

Держдума Росії назвала японський уряд "неадекватним"

Японія відкликає свого посла з Росії

МЗС Японії викликало російського посла через Мєдвєдєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: