Путін пообіцяв, що нової гонки озброєнь не буде

Путін підкреслив, якщо біля кордонів РФ з'явиться додаткова загроза, то Росія просто зобов'язана буде забезпечувати свою безпеку різними способами.

У разі, якщо США не ратифікують договір щодо протиракетного щита між НАТО і Росією, нової гонки озброєнь не буде.

Про це заявив російський прем'єр Володимир Путін ведучому американського телеканалу CNN Ларрі Кінгу.

"Гонки озброєнь не буде. Адже виступаючи сьогодні перед Федеральними Зборами, президент Мєдвєдєв сказав тільки, що ми зробили пропозицію про те, як ми всі разом, працюючи над спільною проблемою безпеки, могли б розділити між собою відповідальність і цю проблему безумовно вирішити в результаті спільної роботи", - зауважив Путін.

За його словами, якщо на пропозиції Росії будуть дані тільки негативні відповіді і, більше того, біля кордонів з'явиться додаткова загроза у вигляді нового варіанту третього позиційного району, то Росія просто зобов'язана буде забезпечувати свою безпеку різними способами.

"Ми почнемо встановлювати нові ударні комплекси проти нових загроз, які будуть створюватися біля наших кордонів, створювати нові засоби ракетно-ядерної техніки. Це не наш вибір, ми цього не хочемо. І це ніяка не загроза, ми просто говоримо про те, що нас усіх чекає, якщо ми не зможемо домовитися про спільну роботу", - підкреслив Путін.

Таким чином, за оцінками преси, Москва висуває дві основні умови подальшого розвитку відносин з Вашингтоном: ратифікація договору по СНО і партнерство в сфері розміщення ПРО. І якщо в питаннях ратифікації СНО, помітні зрушення, то відповіді на оприлюднену в Лісабоні ініціативу РФ про поділ зон протиракетної відповідальності на сектори так і не було.

Російські експерти здивовані настільки різкою реакцією Кремля і вважають, що подібні погрози в підсумку можуть обернутися проти Росії.

"У принципі гонка стратегічних озброєнь цілком можлива. Росії, звичайно, доведеться напружитися, але принципової неспроможності наростити кількість тих самих стратегічних носіїв немає - ні з фінансової сторони, ні з виробничої. Продовжити клепати "Тополь-М"зі збільшенням їх виходу до 50 - 60 ракет на рік у принципі цілком посильно", - зазначає науковий редактор журналу "Експорт озброєнь" Михайло Барабанов.

Як повідомлялося рпаніше, Росія у разі невдачі в питанні створення єдиної європейської ПРО протягом найближчого десятиліття буде змушена створювати нові ударні види озброєння.

Нагадаємо, лідери країн НАТО відкинули пропозицію президента РФ Дмитра Мєдвєдєва про об'єднання російської системи ПРО із західною. Раніше на саміті НАТО в Лісабоні глава Кремля оголосив про готовність Росії закрити свій сектор, забезпечивши безпеку європейських країн зі свого напряму.

Читайте також: 

Інтерв'ю російського прем'єра: Путин: новой гонки вооружений не будет

Росія припустила початок нової гонки озброєнь

Обама та НАТО відкинули ідею Мєдвєдєва об'єднати системи ПРО

Мєдвєдєв виявив в російській політиці ознаки застою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: