Путін запустив Саяно-Шушенську ГЕС

Російський прем'єр запустив шостий блок Саяно-Шушенської ГЕС, котра постраждала під час аварії минулого року. Це перший блок. що почав роботу після аварії.

На Саяно-Шушенській ГЕС, що постраждала в результаті аварії влітку 2009 року, запущено шостий гідроагрегат. Участь у запуску взяв прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.

Під час церемонії, прем'єр натиснув на символічну червону кнопку. Перед запуском гідроагрегату голова уряду облетів станцію на вертольоті й ознайомився з ситуацією з повітря разом з віце-прем'єром Сєчиним.

Путіну також була представлена відеопрезентація, що розповідає про історію ГЕС з 60-х років минулого століття до аварії в 2009 році.

Потужність запущеного блоку складає 640 мегават, з 30 грудня 2009 року до теперішнього часу він працював в холостому режимі.

Запущений шостий блок найменше постраждав в результаті аварії. У порівняно хорошому стані також знаходиться п'ятий блок, запуск якого планується здійснити в першому кварталі 2010 року.

Очікується, що до кінця року будуть запущені ще дві з десяти блоків - третій і четвертий, однак повне відновлення станції буде закінчено не раніше 2014 року. Передбачається, що шість агрегатів, котрі найбільше постраждали будуть замінені на нові. Загальна вартість робіт з відновлення станції, за попередніми підрахунками, обійдеться приблизно в 40 мільярдів рублів.

Аварія на Саяно-Шушенської ГЕС сталася 17 серпня. Причиною катастрофи стало те, що на станцію було перекинуто навантаження Братської ГЕС, де незадовго до цього сталася пожежа. У результаті не витримав другий гідроагрегат, на якому через сильну вібрацію зірвало кришки турбіни, що згодом призвело до часткового руйнування та затоплення машинного залу.

На момент аварії на ГЕС знаходилися більше 300 людей, 75 з них загинули.

Читайте також:

Під час ремонту Саяно-Шушенської ГЕС розікрали 24 мільйони рублів

Комісія Держдуми РФ назвала 19 винних в аварії на Саяно-Шушенській ГЕС

Персонал Саяно-Шушенської ГЕС визнали винним в аварії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: