Перейти до змісту

Путін заспівав разом з шпигункою Анною Чапман (10 фото)

Російський прем'єр зустрівся з розвідниками та розповів, що співав з ними "С чего начинается Родина" під живу музику.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін зустрівся з депортованими з США росіянами, фігурантами "шпигунського скандалу".

"Я з ними (розвідниками) зустрічався. Ми говорили з ними про життя", - сказав Путін, на зустрічі з журналістами у Форосі в резиденції українського президента Віктора Януковича.

Путін також розповів, що співав з депортованими росіянами "С чего начинается Родина" під живу музику. Він також підтвердив, що серед розвідників була і Анна Чапман.

За його словами, "доля у цих людей (російських розвідників) дуже важка, у кожного з них".

"Тільки уявіть: по-перше, потрібно освоїти мову на рівні рідної, думати, говорити на ній, виконувати те, що наказано завданням в інтересах своєї Батьківщини протягом багатьох-багатьох років, не розраховуючи на дипломатичне прикриття, піддаючи щоденній небезпеці себе і своїх близьких, які навіть не знають про те, ким ви є і на кого працюєте", - сказав голова російського уряду.

Анна Чепмен
The Telegraph
Найвідоміша російська шпигунка Анна Чапман
"Не моє завдання оцінювати їхню роботу, це повинні робити фахівці, їх керівники та кінцеві споживачі інформації подібного роду, Верховний головнокомандувач - президент Російської Федерації", - підкреслив Путін.

Скандал вибухнув в кінці червня, коли в США були затримані 10 чоловік. Незабаром на Кіпрі був затриманий одинадцятий підозрюваний.

Найвідоміша фігурантка скандалу Ганна Чапман, вона ж Кущенко, була в числі затриманих. 28-річна росіянка мала подвійне, російсько-британське громадянство, оскільки раніше була одружена з британцем.

Росіяни, які визнали свою вину в незаконній роботі на інтереси Росії, були обмінені у віденському аеропорту на чотирьох інших росіян, засуджених раніше в РФ за шпигунство і виданих тепер Заходу.

Він також прокоментував ситуацію з "російськими зрадниками", на яких обміняли фігурантів шпигунського скандалу.

"Тут коментувати особливо нічого. Я сказав вже про те, що це результат зради, а зрадники завжди погано кінчають, вони кінчають, як правило, або від п'янки, або від наркотиків, під парканом. Ось недавно один приблизно так закінчив своє існування. І незрозуміло, заради чого ", - сказав прем'єр.

Він також підтвердив, що знає всіх зрадників поіменно. На питання, чи збирається він їх карати, прем'єр сказав: "Це некоректне питання, воно не вирішується в процесі прес-конференції. Вони живуть за своїми законами, і ці закони всім спецслужбам добре відомі".

На питання, якою буде доля розвідників у подальшому, прем'єр відзначив, що "вони будуть працювати". "Упевнений, що вони будуть працювати на гідних місцях, впевнений, що у них буде цікаве і яскраве життя", - підкреслив Путін.

Десять "російських шпигунів" були арештовані в США в кінці червня 2010 року. Анні Чапман, Михайлу Семенко, Майклу Зоттолі (Михайло Куцик), Патрісії Міллз (Наталія Переверзєва), Вікі Пелаес, Хуану Ласаро (Михайло Васенко), Річарду та Сінтії Мерфі (Володимир та Лідія Гурієва), Дональду Хітфілду (Андрій Безруков ) і Трейсі Фоулі (Олена Вавілова) - були пред'явлені звинувачення в шпигунстві та відмиванні грошей.

ФБР вистежували їх понад десять років. За версією американської влади, всі вони виконували різні завдання для російської розвідки, зокрема, збирали інформацію про розробки в галузі озброєння, а також встановлювали контакти з впливовими особами.

8 липня всі 10 затриманих у США фігурантів справи визнали себе винними в нелегальному співробітництві з іноземним урядом, після чого суд зняв з них звинувачення в легалізації незаконних доходів і розпорядився депортувати їх з США.

Наступного дня в аеропорту Відня "російських шпигунів" обміняли на Ігоря Сутягіна, Сергія Скрипаля, Олександра Запорізького і Геннадія Василенко - засуджених в РФ за шпигунство і помилуваних напередодні президентом Дмитром Мєдвєдєвим.

Пізніше стало відомо про арешт ще одного "російського агента", але його назвали "незначним".

Читайте також:

Путін проїхався Севастополем на "Харлеї" й заговорив українською

У США надійшла в продаж лялька Анни Чапман

Російська шпигунка Чапман уцінила свою історію у 10 разів

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин