Російська міліція стала поліцією

Відтепер поліцейський в Росії зобов'язаний, як на Заході, роз'яснювати затриманому його права, носити нагрудний знак і не має права розганяти мирні демонстрації спецзасобами.

У Росії 1 березня набув чинності "Закон про поліцію". Таким чином історія російської поліції знайшла своє продовження через більш ніж 90 років після падіння Російської імперії. Усі співробітники міністерства внутрішніх справ РФ виводяться за штат, щоб повернутися служити вже як російські поліцейські.

Утім, до 1 січня 2012 року назва "міліція" буде зберігатися. Протягом поточного року буде замінена вся міліцейська атрибутика, вивіски, посвідчення, а для поліцейських розроблять нову форму.

До речі, споріднювати з дореволюційними колегами сучасних російських правоохоронців буде не лише назва - можливо, деякі елементи їхньої форми будуть запозичені з найкращих зразків обмундирування поліцейських часів царизму.

Однак зміни структури МВС будуть не тільки зовнішніми. Партнерські взаємини між громадянами і силами правопорядку - так розробники закону визначають суть змін.

Тепер поліцейський в Росії зобов'язаний, як на Заході, роз'яснювати затриманому його права - право на юридичну допомогу, на послуги перекладача, на відмову від надання пояснень.

Крім того, затриманий тепер має право на один телефонний дзвінок - щоб повідомити родичам про своє місцезнаходження. Втім, це не стосується тих, хто перебуває в розшуку або втік з місць позбавлення волі.

Ще одне важливе нововведення - поліція не має права застосовувати спецзасоби, навіть гумові кийки, при розгоні мирних демонстрацій, в тому числі і несанкціонованих. Однак це не стосується масових заворушень - для таких ситуацій повноваження сил правопорядку помітно ширші.

Детально розписано регламент проникнення поліцейських в житлові приміщення: тепер співробітники правоохоронних органів можуть входити в житло без санкції суду і згоди власника. Але лише в тому випадку, якщо громадянам загрожує небезпека, і до того ж після цього протягом доби до відома має бути поставлений прокурор. А несанкціоновано проникати в житлове приміщення "для встановлення обставин злочину" заборонено. Ну і, нарешті, у кожного поліцейського, згідно із законом, повинен бути нагрудний знак з ім'ям, прізвищем і назвою підрозділу.

Для того, щоб з міліціонера стати поліцейським, співробітнику доведеться пройти позачергову атестацію. Розглядатиме послужний список, моральні і психологічні характеристики, а також претенденту необхідно буде продемонструвати знання Конституції і законів. Поки атестація не пройдена, фахівець залишається на посаді міліціонера, попри ухвалення закону.

Читайте також:

Російських міліціонерів перетворять на поліцейських за два місяці

Українську міліцію планують перейменувати в сердюків або жандармів

Росіяни запропонували перейменувати міліцію на "інквізицію"

ВідеоУ Росії відсьогодні міліції більше немає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: