Росію обурила поява американського крейсера в Чорному морі

Поява протиракетного крейсера США в чорноморських водах викликала у російської сторони кілька питань і була сприйнята як загроза нацбезпеці РФ.

Міністерство закордонних справ Росії висловило занепокоєння у зв'язку з появою в Чорному морі американського крейсера "Монтерей" (Monterey CG-61). Корабель зайшов у води України у зв'язку з навчаннями "Сі Бриз 2011", які проводяться спільно з США.

Крейсер "Монтерей" був направлений у Середземне море в березні 2011 року. Він повинен стати частиною системи протиракетної оборони, яку США розгортає в Європі. "Монтерей" обладнаний системою "Іджіс" (Aegis), яка дозволяє кораблю одночасно стежити за більш ніж ста ракетами в радіусі 190 кілометрів.

Як наголошується в повідомленні МЗС РФ, поява протиракетного крейсера в чорноморських водах викликала у російської сторони кілька питань.

"Якщо мова йде про звичайний "візит" у цей вкрай чутливий регіон, то чому для нього був обраний корабель саме з таким варіантом озброєння? І яку роль відводив протиракетам 'Монтерея' сценарій навчання" Сі Бриз 2011?" - йдеться в коментарі МЗС РФ.

"Ми не залишимо без уваги появу в безпосередній близькості від наших кордонів елементів стратегічної інфраструктури США і будемо сприймати подібні кроки як загрозу нашій безпеці", - заявили в МЗС з приводу заходу "Монтерея" в Чорне море.

Росія неодноразово висловлювала заклопотаність у зв'язку з розгортанням в Європі системи ПРО.

У Росії вважають, що система може бути спрямована проти неї. У той же час американська сторона запевняла Росію у зворотному.

Читайте також:

Росія погрожує НАТО гонкою озброєнь у разі невдачі з системою ПРО

Рада пустила іноземні війська в Україну

Україна та Росія відновили спільні військові навчання в Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: