Скандал в Росії викликала "Мурка" у виконанні хорової капели хлопчиків

В Інтернет потрапив відеозапис, на якому вихованці Пермської хорової капели виконували "Мурку". Побачивши це, багато батьків вхопилися за валідол.

У Пермі спалахнув скандал після того, як в Інтернет потрапив відеозапис репетиції хорової капели хлопчиків, на якій вихованці муніципальної установи культури виконують знамениту "блатну" пісню "Мурка".

Директор капели Лариса Носкова назвала появу ролика в мережі "спланованою провокацією, яка не тільки шкодить, але і ображає учнів і батьків".

"Зателефонував журналіст і запитав, чи зможуть діти заспівати цей твір. Я відправила до художнього керівника, оскільки репертуаром займається художнє керівництво школи. Вони сказали, що йде фестиваль "Шансон", і чи можна їм записати музичний привіт. Ми так і сприйняли, що це буде музичний привіт", - пояснила Носкова, підкресливши, що їх не попереджали про публікацію запису в Інтернеті.

Тепер комітет з культури адміністрації Пермі розпочав службову перевірку за фактом появи в Мережі скандального відеоролика. Батьки учнів планують звернутися до уповноваженого з прав дитини в Пермському краї.

"У нашому репертуарі ніколи не було нічого подібного. Адже ми виховуємо дітей на духовній музиці і академічному репертуарі. Наші випускники співають в кафедральних соборах Росії", - заявила Носкова.

Найбільше керівників капели обурило, як відреагувала на цей інцидент преса - багато ЗМІ звинуватили культурну установи у вихованні дітей на блатній музиці і вульгарності.

За словами Носкової, зараз всі педагоги Пермської хорової капели хлопчиків перебувають в шоці.

Зі свого боку, головний редактор інтернет-газети, яка "замовила" виконання "Мурки", Іван Колпаков пояснив, що записом і публікацією ролика в Інтернеті вони хотіли "нестандартним чином" відреагувати на фестиваль блатної пісні, який проходив у місті Іваново на початку лютого.

"Якщо це "катастрофа", якщо це так "жахливо", то чому капела взагалі погодилася виконати цю пісню для нас? І яка різниця, в такому випадку, потрапила запис в мережу чи ні? Ми намагалися довести до абсурду саму історію з фестивалем блатної пісні. Це реакція на статус блатної пісні в сьогоднішньому житті Росії", - заявив журналіст.

На його думку, у виконанні вихованцями капели цієї пісні немає "нічого поганого".

"Врешті-решт, сама "Мурка"- частина вже не субкультури, але частина легальної культури", - підкреслив Колпаков.

Пермська хорова капела хлопчиків була створена в 1963 році. У капелі сім хорів, в яких навчаються 350 хлопчиків і юнаків. У репертуарі - музика духовна, сучасна, джаз, твори російською, італійською, латиною.

Читайте також:

У Петербурзі затримали героя пісні "Володимирський централ"

Українці - нація прогресуючого шансону

Один з найдавніших монастирів РПЦ звинуватили у катуваннях дітей

Школярам в Австралії дали завдання спланувати теракт з максимумом жертв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: