США розсекречують знамените "досьє Пентагона" про війну у В'єтнамі

7 тисяч сторінок буде офіційно оприлюднено Національним архівом США. З досьє також можна буде ознайомитися в інтернеті.

Сполучені Штати розсекречують знамените "досьє Пентагона" про війну у В'єтнамі через 40 років після витоку матеріалів до друку. Повний збірник документів - а це близько 7 тисяч сторінок - буде офіційно оприлюднений Національним архівом США.

З досьє також можна буде ознайомитися в інтернеті. Робота над збіркою почалася в 1967 р. з ініціативи тодішнього міністра оборони США Роберта Макнамари.

"Те, що "документи Пентагону" весь цей час були засекреченими, поставив уряд Сполучених Штатів в досить незручну ситуацію. Їх можна було читати протягом 40 років, а вони все ще вважалися засекреченими", - говорить співробітник Архіву національної безпеки при Університеті Джорджа Вашингтона Джон Прадос.

Документи про підготовку і ведення війни у В'єтнамі стали доступні громадськості завдяки колишньому аналітику Пентагону і держдепартаменту Деніелу Еллсбергу, що зумів таємно скопіювати частину збірки.

Розчарувавшись у В'єтнамській війні, він вважав за необхідне, щоб громадськість дізналася правду, яку уряд ретельно приховував. Спочатку Еллсберг спробував оприлюднити матеріали через декількох налаштованих проти війни сенаторів, а коли спроба не вдалася, передав їх газеті The New York Times.

Газета почала публікацію матеріалів в 1971 р., чим накликала на себе гнів адміністрації Річарда Ніксона. З документів випливало, що колишній уряд Ліндона Джонсона навмисно вживав дії щодо ескалації війни, незважаючи на запевнення самого Президента про те, що США не прагнуть до її розширення.

При цьому, як свідчать матеріали, влада систематично вводила в оману не тільки громадськість, але і Конгрес США.

Читайте також:

Пакистан помстився США, розсекретивши главу місцевої секції ЦРУ

Для ліквідації бен Ладена США використали секретну зброю

Німецькі ЗМІ оприлюднили секретний план операції ЄС у Лівії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: