У басейні для відпрацьованого палива на АЕС "Фукусіма" закипіла вода

В Управлінні з безпеки на ядерних і промислових об'єктах Японії відмовилися уточнити, якими наслідками загрожує цей інцидент.

На четвертому енергоблоці аварійної АЕС "Фукусіма" у басейні для відпрацьованого ядерного палива кипить вода. В Управлінні з безпеки на ядерних і промислових об'єктах Японії відмовилися уточнити, якими наслідками загрожує цей інцидент. Наразі компанія-оператор АЕС Tokyo Electric Power Co шукає шляхи вирішення проблеми.

Тим часом страх японців за своє здоров'я зростає на тлі тривожних новин з АЕС. Офіційна влада фактично визнала, що радіація поширюється з чотирьох реакторів.

Найвірогідніший ризик при знаходженні в зоні, де стався значний викид радіоактивних речовин, - висока ймовірність захворювання на рак щитовидної залози. Для запобігання цьому влада Японії постачає населення таблетками йодистого калію.

У свою чергу експерти наголошують, що навіть розплавлення ядерних паливних елементів реактора зовсім не завжди призводить до тотального радіоактивного ураження населення і все залежить від обсягів та типу радіоактивних матеріалів.

Дональд Оландер, почесний професор Університету Каліфорнії в Берклі, стверджує, що і більш високі рівні радіації, ніж фіксуються в Японії, можуть не становити загрози для здоров'я.

Досі світ знав дві великі аварії на АЕС - на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році і на АЕС Three Mile Island (штат Пенсільванія, США) в 1979 році. При аварії в Америці активна частина реактора розплавилася на чверть. Однак сталевий захисний контейнер в цілому витримав. Викид радіації все ж таки відбувся, але він був настільки малий, що не становив загрози здоров'ю - для місцевих жителів це було еквівалентно проходженню флюорографії.

На Чорнобильській станції, де реактор не був поміщений у надійну захисну оболонку, в результаті вибуху в атмосферу потрапило значно більше радіоактивних матеріалів, ніж при аварії в США. Причому, речовин більш небезпечних.

Набагато серйозніші побоювання у експертів викликає викид цезію, який, за визнанням влади, теж відбувся. Цезій накопичується у всьому організмі людини - не тільки в щитовидній залозі - і здатний знаходитися в тканинах набагато довше, ніж радіоактивний йод. У навколишньому середовищі цезій також зберігає тривалу активність - період його розпаду більший, ніж у йоду. Цезій акумулюється в рослинах - зокрема, сільськогосподарських.

При цьому частки цезію - відносно великі і важкі, тому перенесення їх на великі відстані малоймовірне. Будучи викинутими при вибуху в атмосферу, вони осідають недалеко від реактора, і, як сподіваються експерти, у випадку з Японією, будуть знесені вітром в океан.

Після землетрусу 11 березня на АЕС у префектурі Фукусіма вийшла з ладу система охолодження реакторів, що призвело до їх перегріву і викиду радіації. Рівень радіації в районі АЕС "Фукусіма" в 400 разів перевищує річну норму. Район в радіусі 30 кілометрів від АЕС оголошений безпольотною зоною. З 20-кілометрової зони поблизу постраждалої АЕС було евакуйовано понад 185 тисяч осіб.

Слідкуйте за новинами про наслідки потужного землетрусу і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

Через вибух на японській АЕС евакуйовано 185 тисяч людей

П'ятий і шостий реактори АЕС "Фукусіма-1" почали нагріватися

На третьому реакторі "Фукусіма-1" рівень радіації в 400 разів перевищує річну норму

Кількість зниклих безвісти в Японії перевищила 17 тисяч людей

ВідеоУ басейні для відпрацьованого палива на АЕС "Фукусіма" закипіла вода

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: