У Кенії померла лауреат Нобелівської премії миру

Вангарі Маатаї була першою африканкою, що отримала Нобелівську премію миру, і першим екологом, удостоєним цієї нагороди.

У Кенії на 72-му році життя померла Вангарі Маатаї - лауреат Нобелівської премії миру 2004 року. Про це  повідомили місцеві ЗМІ. Маатаї померла в лікарні в Найробі, де проходила курс лікування від онкологічного захворювання.

Вангарі Маатаї була першою африканкою, що отримала Нобелівську премію миру, і першим екологом, удостоєним цієї нагороди.

Вангарі Маатаї народилася 1 квітня 1940 року. Освіту вона отримала в США (ступені бакалавра та магістра), потім повернулася до Кенії і одержала ступінь  доктора у галузі ветеринарії в університеті Найробі. Маатаї стала першою жінкою в Східній Африці, що отримала ступінь доктора.

У 1977 році вона заснувала і очолила суспільний "Рух зеленого пояса", що займається висаджуванням дерев. У 1986 році рух вийшов за межі Кенії і перетворилося у всеафриканську мережу по посадці дерев. У 2004 році, коли Маатаї стала лауреатом премії миру, повідомлялося, що за роки існування "Руху зеленого пояса" його члени висадили понад 20 мільйонів дерев.

У 1997 році Вангарі Маатаї намагалася балотуватися на пост президента Кенії, проте партія, яка висунула її на цю посаду, пізніше обрала іншого кандидата. У 2002 році Маатаї стала членом парламенту, а в 2003-2005 роках обіймала посаду заступника міністра навколишнього середовища.

У 2006 році, коли Кенію відвідував Барак Обама, який займав тоді пост сенатора, Вангарі Маатаї і майбутній президент США разом посадили дерево.

Читайте також:

Туніс вважає, що Мєдвєдєв гідний Нобелівської премії миру

Обама не віддасть Нобелівську премію миру через війну в Лівії

Жириновський попросив Нобелівський комітет забрати в Обами премію миру

Нобелівську премію миру вручили порожньому кріслу

У Кенії померла лауреат Нобелівської премії миру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: