У Кенії померла лауреат Нобелівської премії миру

Вангарі Маатаї була першою африканкою, що отримала Нобелівську премію миру, і першим екологом, удостоєним цієї нагороди.

У Кенії на 72-му році життя померла Вангарі Маатаї - лауреат Нобелівської премії миру 2004 року. Про це  повідомили місцеві ЗМІ. Маатаї померла в лікарні в Найробі, де проходила курс лікування від онкологічного захворювання.

Вангарі Маатаї була першою африканкою, що отримала Нобелівську премію миру, і першим екологом, удостоєним цієї нагороди.

Вангарі Маатаї народилася 1 квітня 1940 року. Освіту вона отримала в США (ступені бакалавра та магістра), потім повернулася до Кенії і одержала ступінь  доктора у галузі ветеринарії в університеті Найробі. Маатаї стала першою жінкою в Східній Африці, що отримала ступінь доктора.

У 1977 році вона заснувала і очолила суспільний "Рух зеленого пояса", що займається висаджуванням дерев. У 1986 році рух вийшов за межі Кенії і перетворилося у всеафриканську мережу по посадці дерев. У 2004 році, коли Маатаї стала лауреатом премії миру, повідомлялося, що за роки існування "Руху зеленого пояса" його члени висадили понад 20 мільйонів дерев.

У 1997 році Вангарі Маатаї намагалася балотуватися на пост президента Кенії, проте партія, яка висунула її на цю посаду, пізніше обрала іншого кандидата. У 2002 році Маатаї стала членом парламенту, а в 2003-2005 роках обіймала посаду заступника міністра навколишнього середовища.

У 2006 році, коли Кенію відвідував Барак Обама, який займав тоді пост сенатора, Вангарі Маатаї і майбутній президент США разом посадили дерево.

Читайте також:

Туніс вважає, що Мєдвєдєв гідний Нобелівської премії миру

Обама не віддасть Нобелівську премію миру через війну в Лівії

Жириновський попросив Нобелівський комітет забрати в Обами премію миру

Нобелівську премію миру вручили порожньому кріслу

ВідеоУ Кенії померла лауреат Нобелівської премії миру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: