У Словенії головним у справах релігії став сатанист

Словенські католики звинуватили уряд у "навмисній провокації" через призначення засновника організації "Брати Сатани" главою релігійного відділу.

Алеш Гуліч
www.delo.si
Алеш Гуліч
Уряд Словенії призначив головою державного Відділу у справах релігійних общин 55-річного Алеша Гуліча, якого представники місцевої католицької церкви вважають одним із співзасновників організації "Брати Сатани".

Католики звинуватили чиновників у навмисній провокації. "Схоже, уряд хоче спровокувати конфлікт і отримати підтримку антиклерикально налаштованих виборців", - заявила прес-секретар єпископської конференції Словенії Барбара Балогх.

Балогх вважає призначення Гуліча образою для всіх католиків, які становлять 58% від менш ніж двохмільйонного населення Словенії.

"Ми дуже стурбовані майбутнім, враховуючи заяви пана Гуліча про віру і його відношення до релігійної свободи", - йдеться в офіційній заяві католицьких єпископів.

Справа в тому, що нещодавно Гуліча бачили у футболці з написом "Свобода слова - йдіть в пекло".

"Це призначення продиктоване антиклерикальними настроями в уряді, тоді як для подолання суперечок між церквою і державою нічого не робиться", - зазначили католики.

Угода між Ватиканом і Словенією була ратифікована Любляною п'ять років тому, але католицькі лідери країни скаржаться, що влада як і раніше не хочуть повертати церкві конфісковану за комунізму власність.

Натомість генеральний секретар словенського уряду Мілан Цвікль заявив, що Гуліч був обраний на цю посаду як "дуже терпима людина".

У 2006 році Гуліч вніс на розгляд закон, який припинив всю допомогу релігійним організаціям з державного бюджету.

Читайте також:

У США школярам роздавали футболки з написом "Іслам - від Диявола"

Туринська плащаниця виявилася підробкою

Україна – в п'ятірці найбільш релігійних країн Європи

РПЦ: створення єдиної церкви в Україні загрожує громадянською війною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: