Учасник операції по вбивству Че Гевари отримає 2,8 млрд. доларів

Учасник операцій по поваленню режиму Кастро в Кубі та захопленню Че Гевари в Болівії отримає 2,8 млрд. доларів компенсації.

В США 75-річний емігрант з Куби Густаво Війольдо, який свого часу особисто брав участь в операції по затриманню і вбивству Че Гевари, отримає 2,8 млрд. доларів компенсації за зруйновану кубинською революцією 1959 року сім'ю і втрачену спадщину.

Таке рішення було прийнято судом округу Майамі-Дейд в штаті Флорида (США). Це рекордна компенсація за отриманим коли-небудь цивільним позовом проти кубинської влади.

Передбачається, що вказана сума може бути виплачена заявникові з заморожених в США кубинських рахунків або за рахунок арешту того чи іншого майна або бізнесу, які належать представникам кубинської влади та коштів кубинських підприємців за кордоном.

Густаво Війольдо є одним з небагатьох, що залишилися зараз в живих, учасників знаменитої провальної спроби вторгнення на Кубу в Затоці Свиней в квітні 1961 року з метою повалення Фіделя Кастро.

Крім того, він особисто брав участь в операції по захопленню в Болівії в жовтні 1967 року знаменитого революціонера Ернесто Че Гевари і похованню його тіла.

Нагадаємо, що це не перший позов, поданий Війольдо проти кубинського уряду. Раніше американський суд вже присуджував йому компенсації, щоправда, значно скромніші - 170 мільйонів та 1,2 мільярдів доларів. Проте пізніше вища судова інстанція скасувала ці вердикти, зокрема, у зв'язку з порушеннями правил подачі позовів проти іноземних держав.

Читайте також:

Вбивцю Че Гевари заарештували за змову проти президента Болівії

Екс-агент ЦРУ Густаво Вільолдо, що подав позов на уряд Куби, особисто брав участь в операції з висліджування й упіймання Че Гевари.

Опубліковано раніше невідомий щоденник Че Гевари

На Кубі помер друг Че Гевари, герой "Щоденників мотоцикліста"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: