Ватикан запідозрили у відмиванні грошей

Всього були розкриті факти транзакцій, виконаних з порушенням законодавства про відмивання грошей, на загальну суму в 180 мільйонів євро.

Підрозділ фінансової розвідки Банку Італії розпочав розслідування схеми відмивання грошей через рахунки в одному з найбільших банків Італії, що належать Банку Ватикану. Всього, за даними італійських чиновників, були розкриті факти транзакцій, виконаних з порушенням законодавства про відмивання грошей, на загальну суму в 180 мільйонів євро. Рух грошей по рахунку імовірно мав відношення до операцій з купівлі-продажу нерухомості.

На даний момент Італійська фінансова поліція аналізує кожну транзакцію, вчинену в період з 2006 по 2008 рік по підозрілих рахунках у відділенні банку UniCredit, розташованому на римській вулиці Via della Conciliazione, що за два кроки від Собору святого Петра. Також слідство заявило про намір допитати вище керівництво UniCredit і про готовність перевірити рахунки в інших банках Італії в рамках цієї справи. Проте, навіть якщо буде доведено провину службовців ватиканського банку, можливість їх залучення до відповідальності знаходиться під питанням: керівні працівники Банку Ватикану звичайно також займають формальні посади у місті-державі, що наділяє їх дипломатичним імунітетом.

У вересні 2009 року подав у відставку колишній президент Банку Ватикану Анджело Калойя (Angelo Caloia), який займав цю посаду протягом 20 років. Разом з ним був повністю замінена рада керуючих банку в складі п'яти людей.

Банк Ватикану, також відомий як Інститут релігійних творів (Istituto per le Opere di Religione) - керована професійним фінансистом установа, розташована на території Ватикану. Підпорядковується безпосередньо Зборам кардиналів і безпосередньо Папі Римському. Тим не менше, активи банку не вважаються власністю Святого престолу, а в довіднику Ватикану установа записана до ряду благодійних фондів.

Останній великий скандал за участі Банку Ватикану відбувся в 1982 році. Тоді був убитий глава італійського банку Ambrosiano Роберто Калві (Roberto Calvi), якого називали "банкіром Бога", а сама установа, звинувачення у відмиванні грошей сіціллійской мафії, отриманих від торгівлі наркотиками, збанкрутувала. Основний пакет акцій в Ambrosiano належав Банку Ватикану.

У ході процедури банкрутства з'ясувалося, що Ambrosiano заборгував кредиторам близько 1,3 мільярда доларів, проте Святий престол відкинув звинувачення у краху банку і не став виплачувати заборгованість зі своїх фондів. Пізніше, правда, Ватикан виплатив кредиторам компенсацію в розмірі 241 мільйона доларів, назвавши це не виконанням зобов'язань, але "жестом доброї волі". Відповідальним за смерть Калві в 2007 році суд Рима визнав італійську мафію.

Читайте також:

Ватикан: геї і транссексуали в рай не потраплять

Британська церква встановила в себе статую Ісуса Христа в джинсах

Алі Агджа, який стріляв у Папу Римського, хоче перейти в християнство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: