Вчені чекають на виверження більш потужного ісландського вулкана

Після згасання вулкану Ейяфьятлайокудль, який спровокував транспортний колапс в Європі, може прокинутися його "родич", виверження якого буде набагато сильнішим.

Ісландський вулкан Ейяфьятлайокудль згас, проте вчені не виключають виверження нового вулкана - Катла.

За повідомленнями ісландських геологів, ісландський вулкан, який став у квітні винуватцем найбільшого транспортного колапсу в Європі, перестав викидати в повітря попіл і магму.

Втім, вчені поки не можуть сказати, чи припинилася активність вулкана повністю, або це тимчасове явище.

"Якщо найближчим часом не будуть зафіксовані нові землетруси або підземні вибухи (в районі Ейяфьятлайокудля), то можна буде припустити, що виверження завершилося", - додав геолог Ісландського університету Магнус Гудмундссон.

"Однак про такі речі не можна говорити передчасно. Якщо б ви запитали мене через рік після виверження, тоді я говорив би більш упевнено", - зазначив він.

Гудмундссон підкреслив, що попереднє виверження Ейяфьятлайокудля тривало 13 місяців - з 1821 по 1823 роки.

"Тоді вулкан раптово припиняв активність і знову прокидався кілька разів, - додав геолог. - Тому і зараз дуже складно дати якісь точні прогнози".

Ейяфьятлайокудль - далеко не єдиний вулкан, що може, як мінімум, перервати авіаційне сполучення над країнами Європи. Так, вулкан Катла, розташований на півдні Ісландії, також становить небезпеку з цієї точки зору. За даними геологів, зовнішні ознаки того, що виверження Катли може відбутися найближчим часом, у наявності.

Однак це не означає, що цей вулкан дійсно активізується в найближчі роки. Виверження Катла, висота якого складає близько 1 тисячі метрів, може бути набагато сильнішим, ніж Ейяфьятлайокудля.

Читайте також:

Ісландський вулкан дав "зелене світло" літакам

Ісландський вулкан почав засинати

Вулканічний попіл закрив аеропорти Британії та Нідерландів

Хмара вулканічного попелу досягла Африки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: