Влада Японії розгляне питання про виведення бази ВПС США з Окінави

Ліквідації аеродрому морської піхоти Футемма довгі роки домагаються жителі і влада південного японського острова Окінава.

Влада Японії не відкидає повного виведення з країни американської авіабази Футемма.

Про це у понеділок, 28 грудня, заявив генеральний секретар кабінету міністрів Японії Хірофумі Хірано.

Таким чином, він прокоментував початок роботи комісії з представників трьох партій правлячої в Японії коаліції, яка покликана визначити місце, куди буде переведено базу Футемма. "Ми не хотіли б з ходу відкидати варіант з Гуамом. Рішення плануємо прийняти до травня", сказав генсек кабінету.

Ліквідації аеродрому морської піхоти Футемма довгі роки домагаються жителі і влада південного японського острова Окінава, де розташований цей об'єкт. Вони посилаються, зокрема, на те, що постійні польоти американських військових вертольотів загрожують безпеці місцевого населення.

У 2006 році після довгих переговорів Токіо і Вашингтон домовилися перевести Футемму на більш безлюдний північ Okinawa. Однак проти такої передислокації виступили жителі і цього району. У результаті питання зависло, а новий кабінет міністрів Японії, сформований у вересні з сил колишньої опозиції, заявив, що розгляне питання про базу з чистого аркуша.

Соціал-демократична партія, що входить у правлячу коаліцію, вимагає прибрати Футемму з Японії і відправити її на американський Гуам. Проте в неділю проти цього фактично висловився прем'єр-міністр країни Юкіо Хатояма. Він заявив, що така передислокація послабить стримуючий ефект від збройних сил США в Японії. Вашингтон категорично наполягає на виконанні колишньої домовленості по Футеммі.

Читайте також:

Судно екологів атакувало японський китобій біля берегів Австралії

В Японії стався потужний землетрус

У Японії розбився військовий гелікоптер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: