WikiLeaks: Росію назвали "мафіозною державою"

Wikileaks розсекретив нову порцію американських дипломатичних документів, в яких йде мова про те, що Росія - "мафіозна держава", яка "кришує" злочинні мережі.

Газета Guardian оприлюднила чергову порцію американських дипломатичних документів, які отримав сайт Wikileaks. Зокрема, газета цитує депешу, відправлену з посольства США в Мадриді, в якій містяться оцінки іспанського судді Хосе Гонсалеса, який називає Росію "мафіозною державою".

Більше десяти років той протистоїть діяльності російської організованої злочинності в Іспанії. З посиланням на тисячі прослуханих телефонних розмов і допитів, суддя стверджує, що Росія практично стала мафіозною державою і неможливо розрізнити, де діє держава, а де – організовані злочинні групи. Міліція, спецслужби і прокуратура перетворили хабарі на паралельну податкову систему, "кришують" злочинні мережі, використовують лідерів злочинного світу для нелегальних операцій, в т.ч. при торгівлі зброєю і відмиванні грошей.

На вершині цієї системи, відомої в Росії як "вертикаль влади", пише газета, розташований Кремль – основний бенефіціарій вибудованої системи відкатів, хабарів, грошей за заступництво і від сумнівних контрактів. (Тут видання нагадує аналогічний вислів посла США в Москві: "Усе залежить від Кремля... Лужков і багато мерів і губернаторів платять своїм інсайдерам у Кремлі").

Під рівнем Кремля - широкий прошарок високопоставлених чиновників - мерів і губернаторів - які збирають хабарі майже як свої власні податки.

На наступному рівні вниз - ФСБ, МВС і міліція. Вони збирають гроші за покровительство законним і незаконним підприємствам. Кримінальні елементи також перебувають під цим дахом, а "прямі зв'язки уряду Москви із злочинністю... дозволяють деяким стверджувати, що уряд діє більш як клептократія, ніж уряд".

Гонсалес каже, що ФСБ має два шляхи усунення кримінальних лідерів, коли ті відмовляються зробити те, що від них хочуть спецслужби. Перший - вбити. Другий - відправити їх до в'язниці, щоб «ліквідувати його, як конкурента за вплив". Іноді ФСБ відправляє кримінальних лідерів у в'язницю для їх безпеки.

Найбільш удачливі із злочинців можуть врешті-решт потрапити до парламенту. "Влада підтримує відносини з кримінальними лідерами аж до того, що дає їм увійти до політики і таким чином убезпечитися від кримінальних звинувачень", - цю цитату газета також приписує американському послові.

В свою чергу, прем'єр-міністр Росії Володимир Путін чітко сформулював своє ставлення до публікацій в Wikileaks, заявивши, що вони покликані заплямувати російське керівництво.

Читайте також:

Держдепартамент обмежив доступ військових до дипломатичного листування

Італія назвала публікації WikiLeaks 11 вересня для світової дипломатії

WikiLeaks: Китай підтримує об'єднання двох Корей

Wikileaks: Росія шантажувала інші країни, щоб не визнавали Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: