Японія змінює військову доктрину: найбільша загроза тепер не РФ, а Китай

Японія, що має спільний морський кордон з Китаєм, побоюється зростаючої військової потужності Пекіна.

 Японія готується оголосити про перший після закінчення холодної війни перегляд своєї військової стратегії. Як повідомляють західні ЗМІ, Токіо збирається змінити колишній вектор потенційних загроз своїй безпеці з Росії на сусідній Китай і Північну Корею.

Японія, що має спільний морський кордон з Китаєм, побоюється зростаючої військової потужності Пекіна. Новий підхід до військової політики передбачає придбання нових бойових літаків і підводних човнів, а в сухопутних військах - перехід від опори на бронетанкові та артилерійські частини.

Оборонні озброєння будуть скорочені на півночі країни, де вони були розгорнуті після холодної війни на випадок вторгнення з Росії. Увага військових тепер буде більше приділятися віддаленим островів на півдні, ближче до Китаю.

Сили самооборони Японії також планують збільшити кількість підводних човнів, які патрулюють район острова Окінава на півдні країни з 18 до 22. У цьому регіоні є території, які є предметом територіальної суперечки Пекіна і Токіо.

У вересні повідомлялося, що біля низки спірних островів у Східно-Китайському морі відбулося зіткнення між китайським і японським траулерами патрульних катерів. Після цього відносини між Японією і Китаєм різко погіршилися.

Також у зв'язку з ядерною загрозою з боку КНДР Японія також має намір зміцнювати свою протиракетну оборону. Для цього планується скоротити чисельність наявних танків на третину, розширити підводний флот і оновити парк винищувачів.

На такі заходи японців змусила низка кроків, вжитих Пхеньяном в останні роки, включаючи артилерйський обстріл південнокорейського острова, ядерні випробування і представлення нового заводу зі збагачення урану.

Токіо, як і раніше, має намір тісно співпрацювати з Вашингтоном. У планах японської влади такий альянс названий "необхідним", оскільки американський військовий контингент у країні складає 50 тисяч чоловік.

Читайте також:

Російські ВПС зірвали військові навчання США та Японії

Японія та США почали наймасштабніші в історії спільні військові навчання

Глава МЗС Японії з повітря огляне Курили

ВідеоЯпонія змінює військову доктрину: найбільша загроза тепер Китай

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: