ЮНЕСКО уточнить історичні межі Петербурга

Представники ЮНЕСКО планують приїхати в Санкт-Петербург, щоб уточнити історичні межі міста, якому загрожує позбавлення статусу історичного поселення.

Експерти ЮНЕСКО приїдуть на початку березня в Санкт-Петербург, щоб уточнити історичні межі міста, повідомив журналістам член рад по збереженню культурної спадщини при уряді Петербурга і міністерстві культури Росії Михайло Мільчік.

"Ми на початку березня очікуємо групу експертів з ЮНЕСКО, під час цієї зустрічі ми хочемо отримати відповіді, на питання які залишаються спірними", - сказав Мільчік в ході відеомосту Петербург-Ярославль.

Історичний центр міста був включений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1990 році. За словами Мільчіка, тоді було допущено низку неточностей при визначенні меж і складу пам'ятників.

У минулому році при обговоренні проекту "Охта-центру", який влада Петербурга пропонувала побудувати прямо навпроти Смольного собору, з'ясувалося, що кордони охоронюваних зон досить розпливчасті.

Тоді ЮНЕСКО погрожувало виключити Петербург зі свого списку об'єктів всесвітньої спадщини, якщо 400-метровий хмарочос все ж таки буде побудований навпроти Смольного.

В результаті бурхливих дискусій адміністрація міста відмовилася від планів будівництва вежі "Газпрому", проте питання про історичні межі міста так і залишилося відкритим.

Проблема збереження історичного вигляду Петербурга вже не перший рік викликає жваві дискусії в російському суспільстві.

В черговий раз ця тема була піднята в кінці січня, коли губернатор міста Валентина Матвієнко звернулася до прем'єр-міністрова Росії Володимира Путіна з проханням дозволити вилучити Північну столицю зі списку історичних поселень РФ.

Петербург потрапив у цей список у липні 2010 року, коли відповідно до федерального закону "Про об'єкти культурної спадщини народів РФ", міністерства культури і регіонального розвитку прийняв спільну постанову про заснування списку міст, в яких збереглася найбільша кількість історичних будівель.

У цей перелік також увійшли Володимир, Суздаль, Смоленськ, Кострома, Ярославль, Іркутськ та інші - всього 41 місто.

За законом, у цих "історичних поселеннях" повинен бути введений більш жорсткий контроль за збереженням історичного вигляду міста. А всі новобудови в обов'язковому порядку повинні узгоджуватися з Росохранкультури.

Чиновники в Смольному вважають, що "надмірна" процедура узгодження "вабить не тільки припинення реалізації інвестиційних проектів, а й зупинку всієї містобудівної діяльності", - пише в листі Путіну губернатор Петербурга.

Градозахисники побоюються, що якщо Петербург позбудеться статусу історичного поселення, ЮНЕСКО може виключити його зі списку "Всесвітньої спадщини".

Читайте також:

Софійський собор можуть віддати Московському патріархату

Софія Київська та Лавра дивом уникнули "чорного списку" ЮНЕСКО

ЮНЕСКО шоковане недбалим ставленням до архітектурних пам'яток Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: