Зміна пріоритетів: росіянки тепер мріють бути чиновницями, а не повіями

Якщо раніше випускники російських шкіл мріяли стати "авторитетними бізнесменами" і валютними повіями, то зараз все більше популярності набирає кар'єра корумпованого держслужбовця.

Російська молодь змінила пріоритети у виборі професії. Якщо раніше випускники шкіл мріяли стати "авторитетними бізнесменами" і валютними повіями, то сьогодні все більше популярності набирає кар'єра держслужбовця, пише німецька газета Die Welt.

Чиновницька посада "обіцяє те, до чого прагне переважна більшість російської молоді: впевненість в завтрашньому дні, шанси на кар'єрний ріст і швидке набуття багатства", - вважають оглядачі видання.

Після стабілізації економіки в 2000-і роки, у період становлення і росту великих компаній у банківській і нафтогазовій сфері, а також в галузі телекомунікацій, зріс попит на кваліфіковані кадри. Проте криза призвела до скорочення зарплат, а іноді й до втрати роботи.

"У цій ситуації погляди підростаючих кадрів кинулися в бік розгалуженої російської бюрократії, якій кожен рік перепадав значний шматок бюджету. З кожним роком зростає кількість тих, хто мріє про затишне місце на службі у держави", - зазначає Die Welt..

На підтвердження викладеного газета наводить такі дані: в регіонах конкурс у вузах на факультетах державного та муніципального управління становить до 160 осіб на місце.

Однак не тільки стабільний дохід приваблює молодь, впевнені журналісти. "Є причина й важливіша - це корупція. З царських часів чиновники розглядали державну службу як джерело додаткових доходів. Але в сьогоднішній Росії це набуло жахливих масштабів. У доповіді асоціації адвокатів-правозахисників йдеться, що на хабарі витрачається сума, еквівалентна половині російського ВВП (на 2009 рік - 1,2 трлн доларів)".

Привабливим, як з'ясувало видання, є й те, що державна служба в структурах регіонального, центрального і місцевого управління може стати трампліном для потрапляння до місцевих парламентів або навіть до Держдуми в Москві. За даними журналу Forbes, найбільш "бідний" з десяти представників Ради Федерації і Держдуми за 2009 рік разом з членами своєї сім'ї заробив близько 19 млн євро.

Читайте також:

Майже кожний другий росіянин готовий одружитися з українкою

Росіяни з кожним роком все менше пишаються своєю "великою історією"

Росстат: росіяни поступово вимруть, якщо не змінять мізки

"Професії майбутнього", які виникнуть у найближчі 20 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: