Чернівецький університет внесли до списку ЮНЕСКО

ЮНЕСКО зарахувала до всесвітньої спадщини резиденцію буковинських митрополитів. Приміщення резиденції використовуються як корпуси Чернівецького національного університету ім. Федьковича.

Центральний і 2 інших корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича зарахували до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як колишню резиденцію православних митрополитів Буковини і Далмації у Чернівцях.

Відповідне рішення ухвалила чергова сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Парижі, повідомив ректор університету Степан Мельничук.

За словами ректора, внесення університету до спадщини ЮНЕСКО створить імідж для цього вищого навчального закладу і привабить туристів.

"Ми ж, зі свого боку, повинні облаштувати для туристів усі зручності: обладнати стоянки для транспорту, місця для харчування, сувенірні магазини", - зазначив Степан Мельничук.

Ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича також розповів, що вже наступного року у резиденції планують створити музей університету та виставкові зали, а факультети іноземних мов та педагогічний, які зараз розташовані у резиденції, перенесуть у новозбудований корпус.

В той же час, під час чергової 34-ї сесії Комітет всесвітньої спадщини відмовився внести до списку всесвітньої спадщини Андріївську і Кирилівську церкви в Києві, оскільки Україна не встигла підготувати всі необхідні для цього документи.

Досі до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні входили заповідник "Софія Київська", Києво-Печерська лавра, історичний центр Львова, букові ліси в Карпатах і частина геодезичної дуги Струве.

Читайте також:

Софія Київська та Лавра дивом уникнули "чорного списку" ЮНЕСКО

ЮНЕСКО визнала КПІ найкращим вишем України

ЮНЕСКО шоковане недбалим ставленням до архітектурних пам'яток Києва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: