Донецький шахрай "продавав" свою печінку онкохворим

Донецький шахрай виманював в Києві гроші у смертельно хворих, пропонуючи їм свої внутрішні органи.

Столична міліція затримала шахрая, який виставляв свої органи на продаж. Чоловік знаходив смертельно хворих, брав аванс і чекав їхньої смерті. Скільки таких ошуканих - у міліції не знають. Тому просять усіх, хто пройшов крізь руки афериста, дати про це знати. Імовірно, такі випадки були в Донецьку, Харкові та Києві.

Особливість схеми афери полягала в тому, що пересадка органу пропонувалася смертельно хворій людині. З одного боку, людина не могла адекватно оцінити загрозу обману внаслідок наближення смерті, з іншого – смерть ошуканого страхувала шахрая від можливого викриття. Майбутніх жертв шахрай шукав за допомогою оголошень через Інтернет. Переконавши вмираючого в необхідності рятівної пересадки, шахрай одержував гроші, й під різними приводами затягував час, поки людина не помре.

Як встановлено, в 2008 році першою жертвою шахрая стала киянка. У жінки був діагноз - цироз печінки. Чоловік погодився поділитися з нею своїм органом. Обіцяв усіляку допомогу в юридичному оформленні операції – адже операція з трансплантації в нашій країні можлива лише в тому випадку, якщо донором виступає близький родич. Запевняв жінку, що в нього є знайомі хірурги й зв'язки в суді та Верховній раді. Вони кілька разів зустрічалися біля однієї з авторитетних київських клінік. Шахрай навіть здавав аналізи, правда, той факт, що його печінка за всіма медичними показниками не підходить жінці, приховав, продовжуючи стверджувати, що все гаразд.

Шахрай настільки увійшов у довіру до хворої, що жінка, не роздумуючи, віддала йому 8 тисяч доларів і декілька тисяч гривень.

За наявною в оперативників інформацією, шахрай таким же чином обдурив ще одного хворого на цироз печінки киянина, який так і не дочекався допомоги. Він також пропонував лікування онкологічних захворювань якимись магічними мантрами. На курс магії набрав 5-ть хворих у Харкові. Казав - кілька замовлянь і пухлина зникає як страшнИй сон. Правоохоронці тепер шукають тих, хто повірив у протипухлинні мантри, і, родичів тих, хто так і не дочекався трансплантації печінки або нирок.

Сам затриманий каже, що навіть полегшив останні дні життя людей, бо вони повірили в одужання.

Проти затриманого порушено кримінальну справу за ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Столична міліція також звертається до громадян, які, можливо, стикалися з цією людиною, звернутися із заявою до співробітників київської міліції.

Читайте також:

МОЗ звинуватили у просуванні "своїх" в черзі онкохворих дітей

У Миколаєві хлопець зарізав товариша і кудись заховав його печінку

Онкохворих дітей залишили без ліків

ВідеоЗатримали шахрая, який виставляв свої органи на продаж

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: