Донецький шахрай "продавав" свою печінку онкохворим

Донецький шахрай виманював в Києві гроші у смертельно хворих, пропонуючи їм свої внутрішні органи.

Столична міліція затримала шахрая, який виставляв свої органи на продаж. Чоловік знаходив смертельно хворих, брав аванс і чекав їхньої смерті. Скільки таких ошуканих - у міліції не знають. Тому просять усіх, хто пройшов крізь руки афериста, дати про це знати. Імовірно, такі випадки були в Донецьку, Харкові та Києві.

Особливість схеми афери полягала в тому, що пересадка органу пропонувалася смертельно хворій людині. З одного боку, людина не могла адекватно оцінити загрозу обману внаслідок наближення смерті, з іншого – смерть ошуканого страхувала шахрая від можливого викриття. Майбутніх жертв шахрай шукав за допомогою оголошень через Інтернет. Переконавши вмираючого в необхідності рятівної пересадки, шахрай одержував гроші, й під різними приводами затягував час, поки людина не помре.

Як встановлено, в 2008 році першою жертвою шахрая стала киянка. У жінки був діагноз - цироз печінки. Чоловік погодився поділитися з нею своїм органом. Обіцяв усіляку допомогу в юридичному оформленні операції – адже операція з трансплантації в нашій країні можлива лише в тому випадку, якщо донором виступає близький родич. Запевняв жінку, що в нього є знайомі хірурги й зв'язки в суді та Верховній раді. Вони кілька разів зустрічалися біля однієї з авторитетних київських клінік. Шахрай навіть здавав аналізи, правда, той факт, що його печінка за всіма медичними показниками не підходить жінці, приховав, продовжуючи стверджувати, що все гаразд.

Шахрай настільки увійшов у довіру до хворої, що жінка, не роздумуючи, віддала йому 8 тисяч доларів і декілька тисяч гривень.

За наявною в оперативників інформацією, шахрай таким же чином обдурив ще одного хворого на цироз печінки киянина, який так і не дочекався допомоги. Він також пропонував лікування онкологічних захворювань якимись магічними мантрами. На курс магії набрав 5-ть хворих у Харкові. Казав - кілька замовлянь і пухлина зникає як страшнИй сон. Правоохоронці тепер шукають тих, хто повірив у протипухлинні мантри, і, родичів тих, хто так і не дочекався трансплантації печінки або нирок.

Сам затриманий каже, що навіть полегшив останні дні життя людей, бо вони повірили в одужання.

Проти затриманого порушено кримінальну справу за ст.190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Столична міліція також звертається до громадян, які, можливо, стикалися з цією людиною, звернутися із заявою до співробітників київської міліції.

Читайте також:

МОЗ звинуватили у просуванні "своїх" в черзі онкохворих дітей

У Миколаєві хлопець зарізав товариша і кудись заховав його печінку

Онкохворих дітей залишили без ліків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: