Експерт: влада сплановано проводить денаціоналізацію українців

На думку експерта, влада намагається реалізувати в країні сценарій денаціоналізації населення, аналогічний реалізованому в Білорусі.

Українська мова
УНІАН
Влада сплановано проводить денаціоналізацію українців
Влада веде політику денаціоналізації українського населення. Про це заявила доктор філологічних наук, професор Києво-Могилянської авадеміі Лариса Масенко, пише "Дзеркало тижня".

За її словами, проект закону "Про мови в Україні", зареєстрований у ВР 7 вересня депутатами О. Єфремовим, С. Гриневецьким і П. Симоненком, містить очевидне підтасування фактів.

"У статті 7 законопроекту заявлено: "В Україні відповідно до Конституції України гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або такою, якою повсякденно користується більшість громадян України". Наведена статистика не відповідає дійсності, - наголосила Масенко.

За словами експерта, згідно з результатами перепису 2001 року, українську мову вважали рідною 67,5% населення України, російську - 29,6%, другий - 2,9%.

Водночас Лариса Масенко критикує і спроби авторів законопроекту спертися на норми Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

"Найбільшим цинізмом із боку депутатів-регіоналів і комуністів є те, що для збереження панівних позицій російської мови в Україні вони використовують документ Євросоюзу, призначений для захисту міноритарних мов від поглинання їх мажоритарними", - підкреслює Масенко.

На думку експерта, влада намагається реалізувати в країні сценарій денаціоналізації населення, аналогічний реалізованому в Білорусі.

"У Білорусі ж впровадження російської як другої державної уможливив високий рівень мовно-культурної асиміляції білорусів, що сприяло приходу до влади проросійської еліти. Нині білоруський сценарій розіграно в Україні, і орієнтована на Росію влада поспішає повернути радянську практику асиміляції українців із тим, щоб зробити процес денаціоналізації населення незворотним", - упевнена Масенко.

Нагадаємо, 7 вересня у Верховній раді був зареєстрований закон "Про мови в Україні", в якому пропонується закріпити за українською мовою статус державної, а російській надати вільне функціонування в усіх сферах діяльності.

Читайте також:

Вчені закликали не допустити прийняття нового закону про мови

У Миколаєві судять пенсіонера через незнання російської мови

В ПР вважають Табачника українофобом

Єфремов: за Ющенка в Україні була насильницька українізація

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: