"Газпром" перекрив Україні газ. Київ вимагає відновлення переговорів

"Газпром" офіційно повідомив про припинення постачання газу в Україну через відсутність контракту на 2009 рік.

Переговори з "Нафтогазом України" виявилися безрезультатними, оскільки у делегації української компанії не було мандата на укладення контракту, повідомив представник ВАТ "Газпром" Сергій Купріянов.

При цьому він заявив, що "Газпром" готовий продовжити переговори з "Нафтогазом України" про укладення контракту на постачання газу на 2009 рік. Він відзначив, що в даний час проблема підписання контракту полягає не в тому, що сторони не зійшлися про ціну постачань, а тому, що "українські колеги не готові підписати контракт, у них немає на це мандата".

У свою чергу, уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський повідомив, що голова правління "Нафтогаза України" Олег Дубина на переговорах в "Газпромі" мав "всі повноваження на підписання взаємовигідних контрактів".

Соколовський нагадав, що МЗС України передав МЗС РФ ноту з пропозицією відновити переговори і тепер чекає відповіді. За його словами, ніякого відбору транзитного газу не немає.

"Україна повністю виконує свої зобов'язання по транзиту газу до Європи", - сказав він.

"У нас йде стабільна внутрішнє видобування газу із підземних сховищ", - додав уповноважений президента.

Він нагадав, що за даними "Нафтогаза України" цього ресурсу вистачить для опалювального сезону. 

Влада України направили ноту в Посольство Росії в Києві із закликом про ”негайне продовження” переговорів з розв'язання газової кризи між двома країнами.

”Нота містить пропозицію про негайне відновлення переговорів і запрошенні на них представників Єврокомісії”, - заявив представник президента України з енергетичних питань Богдан Соколовський. 

Як повідомлялося, постачання для споживачів України скорочені на 110 млн. куб. м газу, постачання на експорт збільшені до 326 млн. куб. м, повідомив Купріянов.

Обсяг транзиту російського газу до Європи скорочено на 21 мільйон кубічних метрів на добу, що пов’язано з необхідністю використання вказаних обсягів блакитного палива для забезпечення всього транзиту в умовах відсутності підписаних контрактів, заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина.

Раніше "Газпром" заявляв, що постачає на вхід до української газотранспортної системи для транзиту в Європу близько 300 мільйонів кубічних метрів газу на добу.
Зі свого боку президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що Європейський союз сприятиме досягненню позитивного результату у газових переговорах України і РФ. 

Тимошенко наголосила, що Україна за будь-яких обставин забезпечить безперебійне постачання газу до країн ЄС територією України. Прем'єр-міністр наголосила на необхідності знаходження компромісу щодо параметрів і співвідношення ціни на транзит та ціни на газ. Вона заявила, що Україна налаштована вже у найближчі дні знайти порозуміння у переговорному процесі з російською стороною.

У свою чергу президент Єврокомісії поінформував Тимошенко про свою розмову з російським прем'єр-міністром Володимиром Путіним. Баррозу вважає, що обидві сторони мають проявити у переговорному процесі добру волю, що є запорукою енергетичної безпеки Європи.
Як відомо, "Газпром" офіційно повідомив про припинення в повному обсязі сьогодні о 9:00 постачання газу в Україну, повідомили в "Газпромі". Як відзначили в департаменті інформації газового холдингу, обсяг постачань понижений на 100%, або на 90 млн. куб. м газу на добу. При цьому обсяг транзиту зберігається в повному обсязі.

Напередодні глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що постачання в Україну з урахуванням відсутності контракту на 2009 року здійснюватися не будуть, оскільки у "Газпрому" немає на це юридичних підстав.

"З 10 ранку 1 січня 2009 м. "Газпром" в повному обсязі, на 100% припиняє постачання газу для споживачів України. Вся відповідальність за непостачання газу лежить на українській стороні", - сказав Міллер.

Він запевнив, що газовий холдинг забезпечить постачання в повному обсязі європейським споживачам, оскільки компанія має в своєму розпорядженні контракт на транзит газу через територію України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: