Литвин закрив 7 сесію Ради та подякував всім за те, що терпіли його

Спікер Ради висловив задоволення з приводу того, що нарешті закінчилась виснажлива, довга й жорстока сесія.

 Верховна рада завершила сьому сесію і пішла на канікули. Спікер Володимир Литвин наостанок звернувся до депутатів з промовою. Про це пише "Сегодня".

"Нарешті закінчилася виснажлива, довга й жорстока сесія! Перша її особливість - ми перейшли Рубікон, як то кажуть, точку неповернення. Рада допрацює свій конституційний термін, якщо ми підемо на компроміс і зуміємо домовитися один з одним. Потім будуть складні вибори і нам доведеться звітувати перед народом", - зауважив Литвин.

За його словами, друга особливість сесії – це те, що всі працювали в нових конституційних реаліях, коли Рада не мала такого важливого аргументу у взаєминах з Кабміном, як визначальний вплив на кадрові призначення.

"Але до 2006 року рада працювала в таких же реаліях, як зараз. Ведуть тільки того, хто хоче, щоб його вели", - наголосив спікер.

Він підкреслив, що зараз народ України хоче відпочити від депутатів та зібратися з думками.

"Нам не потрібно намагатися всім подобається. Як сказав один із великих, якщо людина всім подобається, значить, життя у нього не склалася. У Верховної ради ніхто не відбирав контрольні та представницькі функції. Рада стала центром діалогу і компромісу. Я дякую керівникам фракцій за те, що вони намагаються знайти компроміс і не тиснути силою один на одного", - наголосив Литвин.

Він також зазначив, що третя особливість работи на цій сесії - нова організаційна структура Ради.

"Вже немає необхідності формувати коаліцію. Замість цього йде природно-стихійний процес формування більшості… Якщо хтось може запропонувати щось краще - прапор з великим держаком в руки!", - сказав спікер.

"Спасибі, що терпіли мене всю цю сесію", - сказав Литвин наприкінці своєї промови.

За даними апарату Ради, протягом 7-ї сесії парламент розглянув 758 законопроектів, з яких прийняв 148 законів, 93 проекти прийняв у першому читанні, 517 повернув на доопрацювання, відхилив або зняв з розгляду.

На цій сесії Рада розглянула 21 законопроект, поданий президентом, 138 - Кабміном, 596 - депутатами й 3 - Національним банком.

За тематичною спрямованістю більшість розглянутих питань стосувалися галузевого розвитку (219 розглянутих законопроектів), правової політики (183) і економічної проблематики (169).

Як повідомляло агентство, 8 сесія Ради відкриється 1 лютого.

Відповідно до Конституції, Рада відкриває чергові сесії в перший вівторок вересня й лютого.

Читайте також:

Депутати-сумісники коштують державі мільйони гривень

Рада нарешті ухвалила закон про доступ до інформації

Рада скасувала пенсійний збір з валютних операцій

ВідеоЛитвин закрив 7 сесію Ради та подякував всім за те, що терпіли його

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: