Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Близько 500 захисників мови взяли участь у заході на вулиці Банковій біля Адміністрації президента. Присутні скандували "Займіться ділом, а не язиком!".

9 листопада у Києві відбулася акція, присвячена Дню української писемності та мови. У заході на вулиці Банковій біля Адміністрації президента взяли участь близько 500 людей.

Серед них - студенти та викладачі національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного університету "Києво-Могилянська академія".

До акції приєднався також літній чоловік із плакатом "Найгірші правителі в історії України: Ленін. Сталін, Янукович".

Висловлюючи протест проти Закону України "Про мови" № 1015-3, присутні скандували "Займіться ділом, а не язиком!".

З адміністрації президента мітингувальникам винесли привітання від голови держави. Проте, на думку, протестувальників, Віктор Янукович не має жодного стосунку до його написання.

Після цього було проколото надувну кульку діаметром близько одного метра з напис "Закон про мови", що мало символізувати недопущення його прийняття.

До протестувальників намагалися приєднатися люди з прапорами БЮТ. Утім організатори акції розігнали їх та забрали прапори, мотивуючи свої дії тим, що захід не є політичним.

З Банкової учасники акції ходою вирушили до Майдану Незалежності, вигукуючи "Слава нації", "Смерть ворогам", "Україна - нація", "Україна понад усе", "Київ - українське місто", "Ми любимо українську мову," "Одна держава - одна мова", "Геть закон про мови", "В рідній країні - рідна мова", "Українській мові - жити".

На головній вулиці країни із близько 600 свічок було викладено заклик "Відчуй смак української мови".

Нагадаємо, сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови.

Виступаючи з нагоди свята, президент Віктор Янукович привітав громадян держави з нагоди Дня української писемності та мови та пообіцяв захищати рідну мову.

Читайте також:

Янукович пообіцяв захищати українську мову

Табачник нагородить найкращих викладачів до Дня української писемності

"Два ведра на коромысле" и "рОдный язык"

Ющенко: в адміністрації Януковича закінчується Україна

Залиште свій коментар

Вибір редакції